Spoločenské a kultúrne aktivity

Vianoce

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,

svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve....

Malí koledníci a koncert ZUŠ

V čase adventu k nám vianočnú atmosféru priniesli malí koledníci zo Základnej školy v Spišskom Podhradí, ale aj žiaci Základnej umeleckej školy v Spišskom Podhradí, ktorí nám predviedli svoj talent v speve či hre na hudobný nástroj...

Mikuláš

Začiatkom decembra k nám z ďalekých krajín zavítal sv. Mikuláš v sprievode anjelika, ale aj obávaného čerta, aby nás svojou prítomnosťou a balíčkom sladkostí potešil....

Benefičný koncert „Charitánia“

26. novembra 2015 sme sa zúčastnili benefičného koncertu „Charitánia“, ktorý sa konal v Dome kultúry v Rožňave. Na koncerte sme mali možnosť vidieť mnoho známych účinkujúcich, ako napríklad skupinu Maduar, Detský folklórny súbor Rozmarija, Heľenine oči a ďalších...

Návšteva Spišského divadla

Dňa 23. novembra 2015 sme navštívili Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi, kde sme si so záujmom pozreli divadelné predstavenie „Rysavá jalovica“.  Tento komediálny príbeh plný humoru a smiechu v nás zanechal len tie najlepšie dojmy a už teraz sa všetci spoločne tešíme na ďalšie predstavenia.  

Katarínska diskotéka

Koncom novembra, ešte pred začatím adventného obdobia, sme sa stihli do sýtosti zabaviť a vytancovať sa na moderné aj ľudové piesne počas Katarínskej diskotéky. Počas tanečných prestávok sme sa posilnili koláčom, ktorý sme spoločne piekli deň vopred.

Cirkusové vystúpenie

Možno príde i kúzelník... K nám veru prišiel. V podobe vystúpenia rodiny, ktorá sa venuje cirkusovým číslam, rôznym kúzlam, či iným akrobatickým kúskom.

Večerná retro diskotéka

Teraz na jeseň už začínajú dlhé večere, tak v jeden takýto jesenný večer sme si urobili retro diskotéku v štýle 70-tych rokov. Oboznámili sme sa s hudobným štýlom tohto obdobia a zatancovali sme si na pesničky skupín Boney M, ABBY,...

Krídla túžby

Dňa 15. 10. 2015 sa konalo v Divadle Jonáša Záborského v Prešove slávnostné odovzdávanie ocenení predsedu PSK v sociálnych službách -  Krídla túžby. Členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK rozhodli, že v kategórii poskytovateľ sociálnej služby bude ocenené práve naše zariadenie. Z rúk predsedu PSK p. Petra Chudíka si pani riaditeľka PhDr. Monika Ondrišová prevzala vzácne ocenenie, na ktoré sme veľmi hrdí. Ďakujeme.

Športová olympiáda v SNV

08. 10. 2015 sme sa zúčastnili športovej olympiády, ktorú organizoval DSS „Náš dom“ v Spišskej Novej Vsi. Súťažili sme v rôznych disciplínach, v ktorých sa nám podarilo získať medaily za 2. a 3. miesto.

Deň partnerstva v Domovine Hodkovce

Každý rok v septembri Domovina n. o., Hodkovce organizuje „Deň partnerstva“ spojený so súťažou v netradičných športoch, prehliadkou zariadenia a kultúrnym programom, ktorý si nachystajú tamojší prijímatelia. Tento krát sa nám podarilo získať 5 medailí v rôznych športových disciplínach.

Sv. omša na Mariánskej hore

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sa konala na Mariánskej hore svätá omša za účasti prijímateľov sociálnej služby z rôznych zariadení Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

Spišská petangová liga 6. kolo

Záverečné kolo Spišskej petang ligy sa konalo 23. 09. 2015 v DSS Spišský Štvrtok. Zase sa nám podarilo získať prvé miesto. A celkovo sme obhájili pekné druhé miesto z minulého roku, na čo sme veľmi hrdí.

Výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi a do Markušoviec

Cez leto akoby sa roztrhlo vrece s výletmi. Kto si nemohol dovoliť rekreačný pobyt pri vode, zúčastnil sa výletu do ZOO v Spišskej Novej Vsi a kaštieľa v Markušovciach. Videli sme tu mnoho zaujímavého. V zoologickej záhrade sa nám páčili opice, medvede, tiger, lev a v kaštieli bola super expozícia starého nábytku, aký sme ešte nevideli.

Rekreačný pobyt pri mori

Tak na túto udalosť sme sa tešili asi najviac. Pobyt pri mori, konkrétne Primorsko v Bulharsku. Už sme tu boli, tak sme vedeli do čoho ideme. Cesta bola úmorná, ale samotný pobyt stál za to. Krásne slnečné pieskové pláže, more ešte krajšie, kopa milých ľudí, pohodová atmosféra.

Spišská petangová liga 5. kolo

Po prázdninách pokračovala Spišská petang liga 5. kolom v CSS „Pod Tatrami“ v Batizovciach. My sme trochu pozmenili zostavu a veru oplatilo sa. Podarilo sa nám získať prvé miesto.

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

Začiatkom augusta sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Počasie nám vyšlo perfektné, nálada bola super, zážitkov kopa.

Hudobné dopoludnie

Čo by to bolo leto bez hudby? Zopár zamestnancov sa dalo do kopy a vytvorili kapelu, aby nás potešili rôznymi piesňami a vytvorili program, do ktorého sme sa zapojili aj my.

Pyžamová párty

Cez leto dni  sú dlhé, tak čo robiť počas nich? My sme si urobili pyžamovú párty. Vstup bol len v pyžame. Nechýbala módna prehliadka, strašidelná rozprávka po zotmení, karaoke show či diskotéka.

Večerná opekačka

V horúci letný podvečer sme sa všetci stretli pod naším altánkom, zaspievali si rôzne piesne za sprievodu harmoniky, opiekli si klobásku, vypili pivko. Pozorujúc zapadajúce slnko sme v družnej nálade spolu posedeli až do neskorých večerných hodín.

Výlet na Pieniny

Našu letnú sezónu sme začali týždňovým pobytom na Pieninách, v hoteli Pltník. Okrem výletov do okolia sa tu konal workshop, na ktorom sme prostredníctvom rôznych techník prezentovali našu zručnosť a šikovnosť.

Spišský salaš

Tento rok sme mali možnosť privítať na Spišskom salaši účastníkov už 5.ročníka „Krídel túžby“ a zároveň 15. ročníka „Festivalu kultúrnych činností prijímateľov zariadení sociálnych služieb“ pod záštitou PSK a Združenia sociálneho turizmu. Atmosféra bola neopísateľná, nálada nenapodobiteľná a  mnoho sprievodných atrakcií dotváralo celý ráz tejto akcie.

Juniáles

Aj tento rok sme dostali pozvánku na Juniáles, ktorý sa konal v DSS Spišský Štvrtok. Naši prijímatelia si do programu pripravili tanec na pieseň „Ta ne“ od speváčky Kristína.

Spišská petangová liga 4. kolo

Štvrté kolo sa konalo dňa 24. 06.2015 v „Jeseni života“ vo Veľkej Lomnici. Naši skončili tento krát na štvrtom mieste. Cez prázdniny bude mať liga prestávku a družstvá sa znova stretnú v septembri.

Spišská petangová liga 3. kolo

Dňa  17.6.2015 v Spišskej Novej Vsi sa uskutočnilo tretie kolo druhého ročníka spišskej petanque-ovej ligy v ZPMP DSS „Náš Dom“. Naším prijímateľom sa podarilo obsadiť tretie miesto.

Výtvarná súťaž

12. 06. sa konala vernisáž výtvarných prác s názvom „Poviem to paletou a štetcom“, ktorú organizoval DSS „Náš dom“ zo Spišskej Novej Vsi

Spišská petangová liga 2. kolo

Druhé kolo spišskej petangovej ligy sa konalo 3. 6. 2015 v Domovine, Hodkovce. Našemu družstvu sa po výmene zostavy podarilo získať druhé miesto. Gratulujeme a dúfame, že sa našim bude ďalej dariť. Držíme prsty.

Futbalový turnaj

Začiatkom júna sme sa rozhodli zmerať si sily medzi DSS a ZPB vo futbale. Zorganizovali sme 2. ročník futbalu o putovný pohár riaditeľky DSS. Tento rok sa podarilo vyhrať pohár družstvu ZPB, na čo boli veľmi hrdí. Po zápase sa konali rôzne súťaže, ktorých sa mohol zúčastniť každý , kto mal guráž.

Spišská petangová liga 1. kolo

20.5.2015 sa začal druhý ročník spiškej petanque-ovej ligy. Prvé kolo otvorilo naše zariadenie. Súčasťou bolo aj zahájenie prevádzky nového petangového ihriska, ktoré prvým hodom otvoril tohtoročný usporiadateľ ligy riaditeľ DSS Spišský Štvrtok. Nášmu tímu sa počas tohto kola aj napriek veľkému úsiliu veľmi nedarilo.

Benefičný koncert „ Opri sa o mňa“ v Prešove

V jedno nedeľné popoludnie sme sa zúčastnili benefičného koncertu v Prešove, na ktorom vystúpili Drišľak, PUĽS a rôzné iné menej známe skupiny. Celé podujatie moderoval Paľo Bruchala a účinkujúcim sme odovzdali darček vyrobený v našich dielňach.

Veľkonočné trhy v DSS Volgogradská, Prešov

DSS na Volgogradskej ul. v Prešove nás aj tohto roku pozval na veľkonočné trhy, ktorých sa zúčastňujú aj mnohé iné zariadenia. Každý tu má možnosť prezentovať svoje výrobky, ktoré sa vyrobia v rámci pracovnej a záujmovej činnosti s našími prijímateľmi. Naša ponuka bola rôznorodá a zaujímavá.

Súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu

Počas príprav na sviatky Veľkej noci sme si urobili súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu, ktorej sa zúčastnilo 38 prijímateľov nášho zariadenia. Víťazov sme vyhlásili a ocenili na spoločnej komunite.

Návšteva mestskej knižnice

Pri príležitosti Marca- mesiaca knihy sme navštívili mestkú knižnicu v Spišskom Podhradí, kde sme mali pripravený program. Pracovníčka knižnice nám pripravila literárne pásmo, v ktorom sme sa zoznámili s knižnými novinkami. Taktiež sme vrátili prečítané knihy a vypožičali sme si nové. 

Divadelné predstavenie „ O zlatej rybke“

V jedno marcové dopoludnie sme sa vďaka "Divadlu zo šuflíka" zo Žiliny preniesli do rozprávkovej krajiny, kde sme spolu so zlatou rybkou dali poriadnu priúčku lakomej starene. Predstavenie sa nám páčilo a dúfame, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej rozprávke. 

Odpustová slávnosť

Dňa 07. 03. 2015 sa v kláštornom kostole  konala slávnostná odpustová sv. omša  pri príležitosti  sviatku sv. Jána z Boha. Zúčastnili sa jej predstavitelia katolíckej cirkvi, mesta, prijímatelia a zamestnanci  nášho zariadenia, ale aj široká verejnosť. Po slávnostnej omši vystúpili prijímatelia so svojím programom a hostia mali možnosť urobiť si prehliadku nášho zariadenia

Stolno-tenisový turnaj

Počas jarných prázdnin, tak ako to býva zvykom, sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka stolno-tenisového turnaja v Spišskom Štvrtku. Aj napriek urputným bojom sa nám nepodarilo získať putovný pohár, len medaily. Ale to nič. Na budúci rok ukážeme všetkým.

Karneval

Fašiangy, fašiangy - čas veselosti a zábav... Ani u nás nechýba veselosť a zábava, čo dokazuje aj náš karneval, na ktorý sme sa pripravili ako sa patrí. Nachystali sme si masky od výmyslu sveta a bavili sa, bavili sa a bavili sa...

Kolkársky turnaj

Keďže je vonku také škaredé počasie, tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj. Do súťaže sa zapojil každý, avšak postúpiť mohli len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Zvíťaziť chcel každý, lebo na víťazov čakali ceny.

Novoročné súťaže

Ako na „nový rok“, tak po celý rok. Tak aby aj my sme boli celý rok čulí, plný elánu a energie, tak sme si spravili deň plný hier a súťaží. Mali sme tu možnosť otestovať si naše schopnosti, zručnosti a vedomosti. Na záver nás čakala odmena vo forme bohatej tomboly.