Spoločenské a kultúrne aktivity

Štedrý večer

Na Vianoce, keď svet stíchne, keď nám božie dieťa vdýchne, pokoj, radosť a posilu, dnes v túto svätú chvíľu, aj my zasadneme za štedrovečerný stôl a oslávime príchod božieho dieťaťa.

Mikuláš

Aj k nám prišiel svätý Mikuláš, ktorý si so sebou priniesol kopec sladkostí. Ako odmenu sme mu pripravili program s básňami a piesňami.

Očakávanie Vianoc 2012

Koncom roka tak ako ostatní, aj my sme sa pripravovali na príchod Vianoc. Celé obdobie sa nieslo v duchu pokory, pokoja a lásky k blížnemu.

Posedenie činnostnej a pracovnej terapie

Na jednotlivých posedeniach pri malom občerstvení sme zosumarizovali celý uplynulý rok a zhodnotili našu prácu.

Vianočný koncert ZUŠ v Spišskom Podhradí

Na spestrenie predvianočnej nálady k nám zavítali deti zo ZŠ a ZUŠ v Spišskom Podhradí, ktoré si pre nás pripravili vianočné pásmo skladieb, kolied, vinšov a piesní.

Divadelné predstavenie – „Žabí princ“

V jedno jesenné dopoludnie sme sa vďaka "Divadlu na hojdačke" zo Žiliny preniesli do rozprávkovej krajiny, kde sme spolu s princeznou odkliali princa, ktorého zlá čarodejnica premenila na žabiaka. Predstavenie sa nám páčilo a dúfame, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej rozprávke.

Svätá omša na Mariánskej hore pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sme sa dňa 14. 09. 2012 zúčastnili svätej omše na pútnickom mieste na Mariánskej hore pri Levoči.

Otvorenie košikárskej dielne

Dňa 05. 09. 2012 vďaka finančnej pomoci od "Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní" sa nám podarilo v areály podporovaného bývania na Štúrovej ulici otvoriť košikársku dielňu. Na slávnostne otvorenie prišli zástupcovia spomínanej cirkvi s tlmočníkom a naši prijímatelia sa okrem iného predviedli so svojím programom a obdarovali ich darčekmi - vlastnými prácami z ergoterapie. Ďakujeme ešte raz.

„Festival kultúrnych činností zariadení sociálnych služieb“ 2012

Aj napriek nepriaznivému počasiu, ktoré vládlo ráno, sa nám podarilo zahájiť ďalší ročník „Festivalu“ na Spišskom salaši, ktorý má už svoju niekoľkoročnú tradíciu. Vystúpili tu prijímatelia pozvaných zariadení sociálnych služieb so svojím programom. Ale mnohí sa prišli len pozrieť na bohatý kultúrny a sprievodný program, ktorý bol zavŕšený vystúpením speváka Karola Rosenberga.

Vystúpenie Karola Rosenberga

Dňa 21. augusta 2012 prišiel do nášho zariadenia spevák Karol Rosenberg, ktorý priniesol so sebou dobrú náladu a hromadu pesničiek, ktoré sme poznali aj my a spolu s ním sme si zaspievali.

Rekreačný pobyt na Zemlínskej Šírave 11. 8. - 18. 8. 2012

Aj tento rok sme boli na rekreačnom pobyte na Zemplínskej Šírave. Ale aj napriek tomu, že nám počasie nevyšlo, náladu nám to nepokazilo. Urobili sme si diskotéku, športové hry, večer sme zašli na kolotoče a najviac sa nám páčila večerná opekačka. Posledné dva dni sa slniečko uľútostilo a predsa sme sa konečne mohli vykúpať a dosýta vyšantiť vo vode.

Opekačka v „Podporovanom bývaní“

7. augusta sme si urobili príjemné popoludnie v záhrade Podporovaného bývania, kde sme si rozložili oheň a piekli sme klobásky. Taktiež sme si vyskúšali jazdu na koni, ktorá sa nám veľmi páčila.

Posedenie v „Dabar“ –e

Na spestrenie horúceho letného dňa sme si boli posedieť a občerstviť sa kávičkou a koláčom v „Dabare“, kde sme si príjemne oddýchli a trochu poklebetili.

Futbalový turnaj SENI CUP 2012

V dňoch 24. – 25. 05. 2012 sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka SENI CUPU, na ktorý sme sa tohto roku poriadne pripravili. Po náročnom tréningu sme nakoniec získali druhé miesto, na ktoré sme so svojimi „coachmi“ hrdí.

Výlet PIENINY - penzión PLTNÍK

V dňoch 13. – 17. 05. 2012 sme sa zúčastnili pobytu v Pieninách v penzióne Pltník. Okrem rôznych výletov a atrakcií ako plavba plťou, návšteva Červeného Kláštora, hradu v Niedzici, Poľsko, sme sa prezentovali aj svojou prácou, konkrétne sme vyrábali rôzne výrobky a zdobili ich servítkovou technikou, alebo sme maľovali hodvábne šatky. Pobyt sa nám páčil a veríme, že si ho o rok zopakujeme.

Výtvarná súťaž „ART – FÓR – UM“

Aj tento rok sme sa zapojili do súťaže „ART-FÓR-UM“, ktorú organizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Spišskej Novej Vsi. 11. mája 2012 sa konala vernisáž a udeľovanie cien víťazom v Galérii umelcov Spiša v Sp. Novej Vsi. Aj my sme si odniesli cenu za tretie miesto.

Veľká noc prichádza, všetci sa radujú, prijímatelia z DSS vajíčka maľujú...

Aj u nás je všetko v plnom prúde na prípravu Veľkej noci. Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na maľované kraslice, ktoré si sami vyzdobíme.

Koncert IMT SMILE

V sobotu 28. 04. 2012 sme sa zúčastnili koncertu skupiny IMT Smile v mestskej športovej hale v Michalovciach 

Veľkonočné výstavné trhy v Prešove

Dňa 28. 03. 2012 sme sa zúčastnili Veľkonočných výstavných trhov v DSS na Volgogradskej ulici v Prešove, kde sme prezentovali naše výrobky, ktoré bolo možné si aj zakúpiť. Najväčší úspech mali ručne tkané koberce z našej textilnej dielne, ale aj rôzne dekorácie s veľkonočnou tématikou.

Odpustová slávnosť 2012

7. marca 2012 o 15,00 hod. sa konala pri príležitosti sviatku sv. Jána z Boha slávnostná odpustová svätá omša, kde sa aj naši prijímatelia aktívne zúčastnili a predniesli svoje prosby. Program potom pokračoval v jedálni zariadenia, kde bolo pripravené kultúrne predstavenie, či už v podaní ZUŠ Spišské Podhradie alebo našich prijímateľov. Celú slávnosť potom ukončila slávnostná večera.

Stolno-tenisový turnaj v Spišskom Štvrtku

28. 02. 2012 sa v Spišskom Štvrtku konal 1. ročník stolno-tenisového turnaja, na ktorom sme sa zúčastnili aj my a zmerali sme si naše sily s ostatnými družstvami. Získali sme tu 2 x 2. miesto a
1 x 3. miesto. Tešíme sa na ďalší ročník.

Valentínska diskotéka

Obdobie fašiang sme si spríjemnili fašiangovou valentínskou zábavou, na ktorú sme si napiekli malé občerstvenie v podobe ovocného koláča. Všade vládla dobrá nálada, zatancovali sme si a takto sme ukončili čas radosti a veselosti.

„Novoročné súťaženie“

Príchod nového  roku 2012 sme privítali „novoročnými“  súťažami, kde sme si zmerali sily
       v dôvtipe pri hádaní hádaniek, v šikovnosti a zručnosti v jednotlivých rôznych súťažiach, ktoré sme si
spolu pripravili. Na záver tejto akcie si každý víťaz odniesol  z tomboly cenu podľa vlastného výberu