Spoločenské a kultúrne aktivity

Mikuláš

Hore briežkom, dolu briežkom, zapadajú sane sniežkom. Na nich svätý Mikuláš, pri ňom anjel, z neba stráž. Všetci hľadia do oblôčka, nedočkavé majú očká. Dobrý strýčku Mikuláš, pre všetkých dosť darov máš?“  My sme sa tiež nevedeli dočkať Mikuláša. Naše očká boli tiež zvedavé, čižmy nachystané, básne a piesne naskúšané. A veru oplatilo sa. Pre každého Mikuláš doniesol plnú nádielku.

Spišská petang liga

V mesiacoch október až november prebiehal 1. ročník  Spišskej petangovej ligy, ktorého sme sa zúčastnili spolu s ďalšími šiestimi zariadeniami.  Každé kolo prebiehalo v inom zariadení. Takže prijímatelia mali možnosť stretnúť sa s novým prostredím, novými zaujímavými ľuďmi, získať nové priateľstvá. Po rôznych pozíciách v jednotlivých kolách sa nakoniec našim chlapcom podarilo vybojovať pekné druhé miesto. Teraz nás čaká tvrdý tréning, aby sme v ďalšom ročníku minimálne dokázali obhájiť svoju pozíciu.

Krídla túžby Prešov

Po regionálnej prehliadke Krídel túžby, ktorá sa konala v júni na Spišskom salaši, sme postúpili s naším programom do Prešova. V Divadle Jonáša Záborskeho  sa Darinka Sabanošová a Katka Gočálová predviedli so svojou piesňou „Šednem sebe na lavečku“ a Aranka Miková zase zaspievala pieseň „Halelluja“. 

Návšteva ZOO v Nyiregyháza, Maďarsko

Aj napriek tomu, že tohto roku sa letné počasie nevydarilo, my sme si našli krásny jesenný októbrový deň a rozhodli sa navštíviť ZOO v Maďarsku. A veru  urobili sme dobre. Veru bolo čo obdivovať – vodný svet, zelenú pyramídu s tropickým pralesom, tuleniu show, polárny svet a zvieratá rôzneho druhu.

Návšteva Mariánskej hory

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sme sa zúčastnili svätej omše v bazilike  na Mariánskej hore, ktorú už po niekoľký krát organizoval DSS Spišský Štvrtok za účasti iných zariadení sociálnych služieb.

„Deň partnerstva“ v Domovine, n. o. Hodkovce

Dňa 25. 09. 2014 sme sa zúčastnili súťaže v netradičných športoch, na ktoré nás pozvala Domovina, n. o., Hodkovce. Súťažili sme v disciplínach ako zatĺkanie klincov, pretláčanie rukou, hod polenom či zhadzovanie plechoviek tlakom vody. Vo veľkej konkurencii sme nakoniec vyhrali 5 medailí a pohár pre celkového víťaza v netradičných športoch.

Opekačka v Zariadení podporovaného bývania

Aké by to bolo leto bez poriadnej opekačky? Preto sme si v záhrade podporovaného bývania urobili niekoľkokrát nádherné popoludnie spojené s rôznymi športovými hrami a jazdou na koni. Počas týchto aktivít sa zatiaľ klobásky upiekli a my sme ich zapili poriadnym dúškom dobre chladeného piva. Kiež by leto trvalo dlhšie...

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

Začiatkom augusta sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave, kde okrem kopy zábavy vo vode, plavby loďou, rôznych atrakcií v podobe kolotočov sme si dokonca užili aj "svadobný obrad" so svadobnou hostinou, ktoré zinscenovali zamestnanci a ozvláštnili takto náš pobyt.

Návšteva Spišského hradu

V rámci klimatoterapie a zlepšovania našej fyzickej kondície sme sa vybrali na túru na Spišský hrad, keď sme spojili príjemné s užitočným a oboznámili sme sa s históriou tunajšieho hradu, prezreli si ho, zakúpili nejaké suveníry a občerstvili sa v príjemnom prostredí, ktoré dýcha históriou nášho regiónu. Čiže strávili sme pekný letný prázdninový deň.

Hudobné popoludnie

Počas horúceho letného dňa sme si urobili  hudobné popoludnie, kde sme si zaspievali za sprievodu „kapely“ našich zamestnancov a ukázali svoj hudobný talent.

Juniáles v DSS Spišský Štvrtok

Tak ako každý rok , tak aj tento krát sme privítali začiatok leta juniálesom, kde sme si pripravili program pre všetkých zúčastnených, pri ktorom všetci plakali, samozrejme od smiechu.

4. ročník regionálnej súťaže „Krídla túžby“ a 14. ročník „Festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb“ na Spišskom salaši

27. 06. 2014 sme organizovali ďalší ročník Krídel túžby a Festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb. Po mnohých hodinách príprav, organizácie, nácviku programu a zosúladení aj tých najmenších detailov sme úspešne finišovali naše úsilie, keď sme vo veľmi dobrej konkurencii vyhrali postup do Prešova, kde budeme s programom – pieseň „Halleluja“ v podaní našej prijímateľky Z. Mikovej, reprezentovať zariadenia sociálnych služieb nášho regiónu. Okrem vystúpení jednotlivých zariadení sme zabezpečili  aj bohatý sprievodný program – jazda na koni, maľovanie na tvár, predaj rôznych výrobkov, varenie guľášu, diskotéka,...

Výlet na Pieniny

V máji sme sa zúčastnili 5 dňového výletu na Pieniny. Spolu s ostatnými prijímateľmi iných zariadení sme si prezreli krásy tohto regiónu a tiež sme ukázali, aké rôzne kreatívne techniky poznáme.

Oslava „Dňa matiek“

V máji oslavujeme sviatok dňa matiek. Aj u nás sme si uctili ženu ako matku a pripravili sme si pri tejto príležitosti program, ktorý pozostával z rôznych básni, piesní, tanca a slova. Tiež sme pripravili darčeky, ktorými sme obdarili všetky matky v našom zariadení.

Celodenný výlet do Sp. Novej Vsi a Levoče

30. apríla 2014 sme sa vybrali na výlet do Spišského divadla, kde sme si pozreli divadelné predstavenie „Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkách“, ktoré nás veľmi zaujalo a na ktorom sme sa poriadne nasmiali. Potom sme sa presunuli do Levoče, kde sme si dali obed a navštívili sme výstavu v Múzeu špeciálneho školstva s názvom „Muzikoterapia, autizmus a my“. Oboznámili sme sa s terapeutickými hudobnými nástrojmi, ktoré sa využívajú v liečebnej muzikoterapii.

Veľkonočné trhy v Prešove a v Spišskej Novej Vsi

Výrobky, ktoré vyrobíme v rámci našich pravidelných činností sme boli prezentovať na Veľkonočných výstavných trhoch v DSS Volgogradská v Prešove  a počas Veľkonočných trhoch v Spišskej Novej Vsi v rámci našej remeselnej dielne. Výrobky sa zákazníkom páčili, čo prejavili aj pri ich kúpe.

Maľovanie kraslíc

Blíži sa Veľká noc a my sme si zorganizovali súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu. Pripravili sme si rôzne techniky zdobenia a samozrejme riadnu chuť do práce. Táto chuť  bola pri vyhodnocovaní najkrajších kraslíc aj patrične odmenená.

Karneval

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia a dievčatá plačú, že sa nevyskáču. Ale ešte na záver fašiangového obdobia sme si urobili  karneval, ako sa patrí a dostatočne sme sa vyšantili.

Novoročné súťaženie

Ako každý rok, tak aj tento sme privítali veselo s dobrou náladou. Urobili sme si súťažné dopoludnie spojené s tombolou, v ktorej sme si mali možnosť vybrať odmenu za naše snaženie sa.