Šport

Športový areál

      Pre športové vyžitie je v priestoroch Zariadenia podporovaného bývania vybudovaný multifunkčný športový areál.  Pozostáva z multifunkčného priestoru – 55 m x 38 m, ktorý je rozdelený na dve časti. Na jednej z nich sú vytvorené podmienky pre loptové hry (hádzanie, basketbal, volejbal, nohejbal, futbal). Podľa typu hry je možné osadiť hádzanárske bránky, basketbalové koše alebo volejbalovú sieť. Ďalšia časť priestoru je určená na atletické disciplíny (hod loptičkou, hod granátom, vrh guľou). Obe časti obklopuje bežecká dráha s dĺžkou 260 m, súčasťou ktorej je krátka bežecká trať. Súčasťou športového areálu je aj novovybudované petanque ihrisko. Športový areál slúži na sledovanie celkovej zdatnosti prijímateľov, ako aj zlepšovanie ich motoriky. Má vplyv na celkové uvoľnenie a spokojnosť prijímateľov, zabezpečuje aktívny odpočinok, fyzické a psychické uvoľnenie.

  

 

Športové podujatia

Ďalšou z možností športového vyžitia sú športové podujatia, na ktorých sa naši prijímatelia pravidelne zúčastňujú a reprezentujú tak naše zariadenie. Je to predovšetkým Spišská petanque liga, Športová olympiáda v Športovej hale v Spišskej Novej Vsi, Stolnotenisový turnaj v Spišskom Štvrtku, turnaj v zhadzovaní kolkov a mnohé iné. 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.