Spoločenské a kultúrne aktivity

Deň otvorených dverí

Dňa 31. 10. 2017 sa u nás konal "Deň otvorených dverí" spojený s prehliadkou novovybudovaných priestorov a ich posvätením. Program sa začal slávnostnou sv. omšou v kláštornom kostole. Pokračoval v miestnom kine, kde si naši prijímatelia a ostatní účinkujúci pripravili niekoľko zaujímavých čísel pre pozvaných hostí. Pani riaditeľka poďakovala všetkým, ktorí sa pričinili o výstavbu nových priestorov pre našich prijímateľov. Nakoniec nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky a prehliadka novovybudovanej časti zariadenia.

"Krídla túžby" v DJZ Prešov

Dňa 02. 10. 2017 Prešovský samosprávny kraj organizoval v Divadle Jonáša Záborského v Prešove ďalší ročník ocenení pod názvom "Krídla túžby". Najprv vystúpilo 6 zariadení sociálnych služieb so svojím víťazným programom z regionálnej prehliadky a následne bol vyhlásený naj prijímateľ sociálnej služby, zamestnanec a zariadenie v rámci prešovského kraja. Medzi nominovanými sme mali aj my našu zamestnankyňu, ktorá má dlhoročné pracovné skúsenosti v našom zariadení.

Deň partnerstva v "Domovine" Hodkovce

Na pozvanie DSS "Domovina" v Hodkovciach sme sa zúčastnili Dňa partnerstva, ktorý sa konal v areály spomínaného zariadenia. Okrem programu, ktorý bol pripravený pre všetkých pozvaných, sme sa zapojili aj do rôznych netradičných športov. Jednotlivé zariadenia medzi sebou bojovali o prvé miesto a nakoniec na ňom skončili až traja. My sme napokon skončili druhí.

Záverečné kolo Spišskej petangovej ligy

Dňa 26. 09. 2017 sa v DSS "Domko" Košice konalo záverečné kolo Spišskej petangovej ligy. Celkovo sa v tomto ročníku naším prijímateľom podarilo obsadiť druhé miesto. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu.

Sv. omša na Mariánskej hore

Na sviatok Povýšenia sv. kríža  sa naši prijímatelia zúčastnili sv. omše v Kostole Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore. Táto sv. omša bola obetovaná za chorých a trpiacich. Naši prijímatelia mali možnosť pristúpiť k sv. spovedi a pomodliť sa spoločne radostný ruženec.

5. kolo Spišskej petangovej ligy

13. septembra sme sa zúčastnili 5. kola Spišskej petangovej ligy, ktoré sa tentokrát konalo v CSS Spišský Štvrtok. Na novom petangovom ihrisku sa nám podarilo uhrať pekné druhé miesto. Ešte sú pred nami dve kolá, ale my dúfame, že nepovolíme v tempe a niektorý zo stupňa víťazov bude náš.

Rekreačný pobyt - Bulharsko, Slnečné pobrežie

V dňoch 18. - 29. 08. 2017 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu pri mori. Tentokrát sme si zvolili Slnečné pobrežie v Bulharsku. Hoci nám počasie ukázalo svoje vrtochy, my sme sa odradiť nedali. Keď pršalo a nedalo sa ísť na pláž, tak sme navštívili Delfinárium vo Varne, kde sa nám delfíni so svojími cvičiteľmi predstavili v úžasnej show. Potom sa počasie umúdrilo a my sme si mohli naplno užívať  slnečné lúče, horúci piesok, morský vánok, chuť mora a atmosféru letoviska. Taktiež sme sa previezli vláčikom po meste, aby sme bližšie spoznali okolie. Samozrejme nechýbalo posedenie v jednej z mnohých reštaurácií, kde hrala živá hudba a kde sme si aj zatancovali.  Proste úžasná dovolenka, kde si každý oddýchne, načerpe novej sily, odreaguje sa od každodennej rutiny, spozná nových ľudí a nové miesta.

4. kolo Spišskej petangovej ligy

Dňa  16. 08. 2017 sa konalo 4. kolo 4. ročníka Spišskej petangovej ligy v priestoroch nášho ZPB. Počasie nám prialo, hráči sa snažili, aby sa umiestnili na čo najlepších priečkach. Prijímateľom nášho zariadenia sa podarilo umiestniť na peknom 3. mieste a dúfame, že sa im bude dariť aj naďalej. Taktiež kto mal chvíľku času a mal záujem, tak si mohol vyskúšať jazdu na koni.

Rekreačný pobyt na Pieninách

V dňoch 26. - 30. júna sme sa zúčastnili rekreačného pobytu v Pieninách. Ubytovaní sme boli v penzióne Pltník. Prezreli sme si okolité pozoruhodnosti - Červený kláštor, zámok Niedzica, plavba plťou po Dunajci. Tento výlet bol spojený aj s workshopom, kde sme sa všetci predviedli so svojími schopnosťami - niekto vyšíval, niekto lepil obrázky rôznymi technikami, niekto háčkoval,... Program bol pestrý, zaujímavý. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

Vystúpenie Karola Rosenberga

Ako by sa ináč dalo privítať leto a prázdniny ako dobrou zábavou a dobrou náladou? Preto  nás navštívil spevák Karol Rosenberg, ktorý to naplno roztočil. Klienti si s ním nielen zaspievali, ale aj zatancovali.

"Krídla túžby"

Dňa 22. júna 2017 sme sa zúčastnili regionálneho kola 7. ročníka festivalu kultúrnych činností prijímateľov ZSS s názvom "Krídla túžby". Festival sa konal v krásnom prostredí kúpeľov Smeržonka, Červený kláštor, kde sme sa predstavili  s programom "Mníšky v akcii". Počasie prialo, program bol bohatý, pekných zážitkov mnoho. Okrem iného sme mali možnosť vyskúšať si aj prvý krát kneipp terapiu, ktorá nás veľmi zaujala. Na záver nás čakala skvelá zábava v podaní skupiny Amor, ktorá svojimi pesničkami roztancovala každého.

3. kolo Spišskej petangovej ligy

15. 06. 2017 sa v Domovine, n. o. Hodkovce konalo ďalšie kolo petangovej ligy. V prvých dvoch kolách sa nám nie veľmi darilo, ale po zmene jedného z hráčov a po tvrdom tréningu sa nám podarilo skončiť na 1. mieste. Naším chlapcom držíme prsty, aby podávali čo najlepšie výkony.

2. kolo Spišskej petangovej ligy

24. 05. 2017 sa konalo 2. kolo Spišskej petangovej ligy v DSS "Náš dom" v Spišskej Novej Vsi.

Výstava "To najkrajšie z naších rúk"

Dňa 22. 05. 2017 sme sa zúčastnili otvorenia výstavy  s názvom "To najkrajšie z naších rúk" v Galérii netradičných umení v Spišskej Novej Vsi. Okrem iných tu vystavovali svoje obrazy aj naši dvaja prijímatelia - S. Kupcová a M. Poliak. Každý, kto má záujem, si môže do konca júna túto výstavu pozrieť. Srdečne všetkých pozývame.

Futbalový turnaj "SENI CUP"

Na pozvanie spoločnosti Bella SK sme sa zúčastnili futbalového turnaja SENI CUP, ktorého sa zúčastnili prijímatelia z rôznych zariadení sociálnych služieb. Súťažilo sa v troch skupinách. My sme sa stali víťazmi v našej skupine.

Deň matiek

Nič nie je váženejšie ako byť matkou.Všetky matky určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, ale zároveň aj zodpovedné, náročné a niekedy aj bolestivé. Preto deň matiek je príležitosťou všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali. Preto aj dnešné dopoludnie sme venovali všetkým matkám - zamestnankyniam v našom zariadení. Prijímatelia si pripravili program, v ktorom ich potešili rôznymi piesňami, básňami či dokonca nejedným tančekom.

Spišská petangová liga

10. mája 2017 sa začal ďalší už 4. ročník Spišskej petangovej ligy. Opäť sa stretli priaznivci petangu zo siedmych zariadení sociálnych služieb, ktorí si zmerajú sily v tejto disciplíne. Prvé kolo sa konalo v "Jeseni života"  vo Veľkej Lomnici. Naše zariadenie skončilo na štvrtom mieste.

Návšteva pútnického miesta "Lurdy"

V mariánskom mesiaci máj  naši 3 prijímatelia a 2 zamestnanci mali tú milosť  zúčastniť sa Celosvetovej maltézskej púte do Lúrd. Na tomto požehnanom mieste, pri nohách našej nebeskej Matky, duchovne pookriali, načerpali sily a prosili o zdravie. Úprimné Pán Boh zaplať patrí Reholi Milosrdných bratov a Maltézskemu rádu, vďaka ktorým sa táto púť mohla uskutočniť.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Už sa blíži, už sa blíži Veľkonočný pondelok,

už sa vajcia obliekajú do farebných košieľok.

Ej, krúťte sa kolovrátky, ej krúťte sa praslice! 

Už sa vajcia obliekajú, by z nich boli kraslice.

 

Kolkársky turnaj

Stolno-tenisový turnaj

08. 03. 2017 sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka stolno-tenisového turnaja v Spišskom Štvrtku, kde sa nám podarilo uhrať 2. miesto vo štvorhre mužov.

Odpustová slávnosť k sv. Jánovi z Boha

Dňa 07. 03. 2017 sme si pripomenuli pamiatku sv. Jána z Boha odpustovou sv. omšou v našom kostolíku.

Novoročné súťaže

Tak ako každý rok, tak aj tentokrát sme nový rok začali novoročnými súťažami. Na úvod sme si spoločne pripomenuli to, ako sme strávili rok 2016 (prezentácia o všetkých akciách a a podujatiach). Následne sme si v rôznych disciplínach overili naše zručnosti, schopnosti a vedomosti. Nakoniec nás čakala odmena vo forme tomboly.

Uvítanie nového roka

Začiatok nového roka 2017 nám prišla spríjemniť DH Bijacovčanka z Bijacoviec.