Spoločenské a kultúrne aktivity

2. kolo Spišskej petangovej ligy

V tomto kole sa naším chlapcom akosi nedarilo, ale nevešajme hlavu. Veď sme ešte len na začiatku. Do ďalších kôl držíme prsty.

Deň matiek

Pri príležitosti Dňa matiek si naši klienti v spolupráci so zamestnancami pripravili pásmo básní, piesní, zatancovali na známe piesne. Každú zamestnankyňu, ktorá je matkou, obdarili malým darčekom, ktorý si pripravili.

Lurdy

V dňoch 04. - 07. 05. 2018 sme sa zúčastnili 60. ročníka Medzinárodnej púte chorých Maltézského rádu do Lúrd. Program bol veľmi bohatý. Mali sme možnosť zúčastniť sa slovenských ale aj medzinárodných sv. omší, krížovej cesty, mariánskej sviečkovej procesie, medzinárodnej eucharistickej procesie spojenej s požehnaním nemocných. Navštívili sme Jaskyňu zjavenia, ale aj kúpeľ pre nemocných. Návšteva tohto významného pútnického miesta v nás zanechala hlboké dojmy, ktoré nám v srdci ostanú po dlhý čas.

Spišská petangová liga

Dňa 02. 05. 2018 sa začalo v DSS "Domko" Košice prvé kolo 5. ročníka Spišskej petangovej ligy. Úvodné kolo sa nám podarilo, veď sme skončili na druhom mieste. Dúfame, že v tomto trende budeme pokračovať aj naďalej.

Návšteva mestskej knižnice

Medzi naše aktivity patrí aj návšteva Mestskej knižnice v Spišskom Podhradí spojená s menšou besedou, ktorú si pre nás pripraví pani knihovníčka. My si potom prezrieme ponuku kníh a niečo si vypožičiame, aby sme mali vo voľných chvíľach, čo čítať.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Čo by to bola Veľká noc bez maľovania veľkonočných kraslíc? Ani u nás nesmú chýbať, preto sme si svojpomocne vyfúkli slepačie vajíčka a na druhý deň sme ich premenili na krásne veľkonočné kraslice. Ten, kto nebol taký zručný, mal možnosť vymaľovať si omaľovánku vajíčka alebo tupovacou technikou vymaľovať "maxi" veľkonočné vajce.

Odpustová slávnosť

Dňa 8. 3. 2018 sa u nás konala odpustovaná svätá omša pri príležitosti sviatku sv. Jána z Boha. Pozvanie na túto udalosť prijali predstavitelia Hospitálskej rehole milosrdných bratov, miestnej cirkvi, samosprávy, riaditelia ZSS. Obzvlášť nás potešila návšteva nášho predsedu PSK p. M. Majerského, ktorý si spolu s ostatnými pozvanými prezrel aj nové priestory zariadenia a zúčastnil sa programu, ktorí si pripravili naši prijímatelia sociálnych služieb. Na záver všetkých čakal slávnostný obed.

Stolno-tenisový turnaj

Počas jarných prázdnin sme sa zúčastnili stolnotenisového turnaja, ktorý už niekoľko rokov organizuje CSS Spišský Štvrtok. Podarilo sa nám obsadiť aj nejaké  pekné miesta - 2. miesto v zmiešanej štvorhre, 3. miesto vo štvrohre mužov a 3. miesto v dvojhre žien. Ďakujeme naším reprezentantom za pekné umiestnenia.

Volejbalový turnaj

Priateľský volejbalový turnaj zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktorý každoročne organizuje ZpS Stará Ľubovňa.

Kolkársky turnaj

Keďže je vonku také chladné a mrazivé počasie,tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj. Do súťaže sa zapojil každý súťažechtivý, avšak postúpiť mohli len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Na výhercov nakoniec čakala sladká odmena. 

Karneval

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia... Súčasťou nich sú aj zábavy, veselice a karnevaly.  A u nás samozrejme karneval nesmie chýbať. Vyobliekali sme sa do vlastnoručne vymyslených a vyrobených masiek, zatancovali si a pochutnali na šiškách, ktoré nám upiekli naše pani kuchárky.

Novoročné súťaže

Príchod nového roku 2018 sme privítali novoročnými súťažami, kde sme si zmerali sily v dôvtipe pri hádaní hádaniek, v šikovnosti a zručnosti v rôznych súťažiach, ktoré sme si vzájomne pripravili. Na záver si každý víťaž odniesol malú pozornosť z bohatej tomboly.