Spoločenské a kultúrne aktivity

Záverečné kolo Spišskej petangovej ligy

Zemplínska Šírava

V dňoch 20. - 27. 07. 2019 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Ubytovaní sme boli v Hoteli Energetik, kde sa o nás veľmi dobre starali. "Zaplávali" sme si v Zemlínskej Šírave ale aj v bazéne, ktorý sa nachádzal neďaleko. Taktiež sme sa vyšantili  na kolotočoch či večernej diskotéke.

Rekreačný pobyt na Pieninách

Začiatkom júla sme boli na poznávacom pobyte v Pieninách. Navštívili sme kartuziánsky Červený kláštor, zámok v poľskej Niedzici, plavili sme sa po priehrade, taktiež sme boli na pltiach,...

Návšteva predsedu PSK

Dňa 26. 06. 2019 nás navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD, ktorý si prezrel priestory nášho zariadenia a oboznámil sa s problémami a starosťami, s ktorými sa boríme.

Výtvarná súťaž

DSS "Náš dom" zo Spišskej Novej Vsi vyhlásil výtvarnú súťaž s názvom "Takto to vidím ja...", do ktorej sme sa zapojili aj my. A oplatilo sa. Veď sme získali  dva krát 2. miesto a jedno 3. miesto.

Seni Cup 2019

Aj tohto roku sme sa zúčastnili charitatívneho futfalového turnaja hráčov zo zariadení sociálnych služieb v Žiarskej doline. Vo svojej skupine naši reprezentanti skončili na peknom 2. mieste.

Deň matiek

"Tiki-taki, tili-taki vítame Vás milé mamy.

Noc už prešla biely deň, nakukol nám do okien.

Bije druhá hodina, matiek sviatok začína."

 

Aj my sme si uctili mamy - či už mamy našich klientov, zamestnankyne-mamy, mamy, ktoré nie sú medzi nami. Veď mama je človek, ktorý si zaslúši úctu a našu pozornosť.

 

Spišská petangová liga

Už nám začal ďalší ročník Spišskej petangovej ligy. Toho roku do ligy pribudli ďalšie dve zariadenia, ktoré sa rozhodli realizovať v tomto športe.  Prvé kolo sa konalo v DSS Košice. Bolo v ňom vidno, že sme zanedbali tréning. Skončili sme na 5. mieste.  Druhé kolo bolo v DSS Šemša. Tu už sme nič nenechali na náhodu, poctivo sme trénovali. A oplatilo sa, lebo sme skončili na 3. mieste.

Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 13. 05. 2019 sme navštívili divadelné predstavenie v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi s názvom "Škriepky na korze" od spisovateľa Carla Goldoniho. Bola to skvelá komédia korenená talianskym temperamentom, kde nebola núdza o  šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť a hlavne o hromadu lásky. Predstavenie sa nám veľmi páčilo a dokonca ani nikto nezaspal, každý to zaujato sledoval.

Púť do Lúrd

V dňoch 03. - 06. 05. 2019 sme sa zúčastnili na 61. ročníku medzinárodnej púte Maltézskeho rádu do Lúrd. Púte sa zúčastnilo 192 účastníkov zo Slovenska, medzi ktorými sme mohli byť aj my.  V Lurdách  sa slovenskí pútnici pripojili k niekoľkým desiatkam tisícov členov Maltézskeho rádu z viac ako tridsiatich štátov celého sveta. Pútnici absolvovali pestrý medzinárodný a národný duchovný program, ktorý pozostával zo sv. omší, pobožnosti krížovej cesty, Mariánskej a Eucharistickej  procesie, či ďalších sprievodných podujatí. Za príležitosť zúčastniť sa tejto udalosti vďačíme Milosrdným bratom.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Veľká noc sa samozrejme nezaobíde bez veľkonočných kraslíc, preto aj my každoročne usporadúvame súťaž v ich maľovaní. Nakoniec tie najzaujímavejšie a najkrajšie kraslice sú odmenené malou drobnosťou.

Benefičný koncert "Opri sa o mňa"

Na pozvanie OZ Milan Štefánik sme sa zúčastnili benefičného koncertu s názvom "Opri sa o mňa" v PKO Čierny orol, Prešov. Zatancovali sme si zumbu, dali sa maľovať na tvár a spievali sme spolu so skupinou Ščamba, spevákom Š. Štecom, S. Tomečkom či L. Adamcom, ktorému sme dokonca aj odovzdali menší darček. Ďakujeme za pekné popoludnie.

Odpustová slávnosť

Odpustová sv. omša v našom kostolíku sa konala za prítomnosti Milosrdných bratov, predstaviteľov ÚPSK, miestnej samosprávy či iných prítomných pozvaných hostí. Po nej nasledoval krátky kultúrny program, ktorý si pripravili pre hostí naši prijímatelia.

Volejbalový turnaj

Dňa 22. 02. 2019 sa konal volejbalový turnaj zamestnancov zariadení sociálnych služieb v Starej Ľubovni. Hoci sme veľmi netrénovali, ale naše kvality nesklamali. Skončili sme na krásnom 3. mieste.

Kolkársky turnaj

Keďže vonku bolo škaredé počasie, tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj, na ktorý sa už každý tešil. Do súťaže sa zapojil skoro každý, avšak postúpiť mohli  len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Veď na víťazov čakali pekné vecné ceny.

Deň plný súťaží

Počas chladných dní nebudeme sa predsa nudiť, tak sme si pripravili deň plný súťaží. Súťažili sme v rôznych netradičných súťažiach, kde sme mali možnosť vyskúšať si svoju zručnosť a šikovnosť. Na záver nás čakala bohatá tombola, kde sme boli ocenení za našu snahu.