Spoločenské a kultúrne aktivity

Vianoce 2022

Pečenie vianočných medovníkov

Predvianočné posedenia

Vianočné trhy v meste

Výlet do Starej Ľubovne, návšteva hradu a skanzenu

Sv. omša na Mariánskej hore v Levoči

Divadelné predstavenie "Danka a Janka"

Výlet v ZOO Spišská Nová Ves

Deň s našími koníkmi

Exkurzia na Spišskom hrade

Výlet na Spišský salaš

Divadelné predstavenie

Návšteva divadelného predstavenia "Guľový blesk" v Spišskom divadle, Spišská Nová Ves.

3. kolo Spišskej petangovej ligy

Spišská petangová liga

2. kolo Spišskej petangovej ligy sa konalo v Domovine, Hodkovce.

Začiatok Spišskej petangovej ligy.

Po dvojročnej odmlke začal ďalší ročník Spišskej petangovej ligy. Prvé kolo sa konala v našom zariadení. Podarilo sa nám skončiť na 2. mieste.

Kreatívny kurz

V Spišskej Novej Vsi sme sa zúčastnili kreatívneho kurzu, kde sme sa naučili ako sa pracuje s liatym akrylom. Prostredníctvom tejto techniky sa dajú urobiť krásne obrazy, presne podľa vlastných predstáv. 

Sviatok sv. Jána z Boha

8. marec je pre nás významným dňom. Uctievame si pamiatku sv. Jána z Boha, ktorého duch nás sprevádza pri každodenných povinnostiach a pri plnení nášho poslania. V kláštornom kostole sa v úzkom kruhu konala slávnostná sv. omša, počas ktorej nám brat Martin pri príležitosti 450-teho výročia založenia Hospitálskej rehole sv. Jána z Boha odovzdal kópiu dokumentu Bulla Licet ex debito, ktorou pápež Pius V. oficiálne potvrdil jej existenciu.

Vianoce

Takto sme strávili Štedrý večer. Bol plný darčekov a vianočnej nálady. Taktiež ďakujeme ľuďom, ktorý sa zapojili do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" a vyčarili úsmev na našej tvári.

Starostlivosť o kone

Starať sa o naše koníky musíme v každom počasí. A hlavne v zime.

Mikuláš

Mikuláš so svojimi pomocníkmi zavítal aj k nám. Potešil nás svojimi darčekmi a my sme mu poďakovali rôznymi básničkami, piesňami,... Čertíkovi sme sľúbili, že budeme počúvať a anjelik nás pochválil, ako veľmi sa snažili.

Varenie huspeniny

Varili sme huspeninu. Je dobrá na kĺby. Dáte si?

Návšteva cintorínov

V čase Dušičiek sme boli aj my navštíviť hroby našich najbližších zosnulých.

2. etapa 65. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska, ktorá mala svoj štart v Spišskom Podhradí.

Sv. omša v Bazilike navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore

Benefičný koncert "Opri sa o mňa" v Prešove

Návšteva ZOO v Spišskej Novej Vsi

Rekreačný pobyt na Zemplínskej šírave

Prechádzka na Sivú bradu

Blumiáda na Jahodnej pri Košiciach

Takto si poradíme s domácimi prácami

Úprava hrobov zosnulých prijímateľov a milosrdných bratov

Jarné prechádzky zákutiami Spišského Podhradia

Začali sme s jarnými prácami

Očkovanie proti COVID-19

Naša kamarátka Wendy

Učíme sa variť a piecť

Starostlivosť o zvieratá

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

To zistia naši prijímatelia  pod  vianočným stromčekom, keď si rozbalia svoje vianočné darčeky. Srdečne ďakujeme všetkým ktorí sa na tomto úžasnom projekte spolupodieľali.

Príprava na advent a vianočné obdobie

Na Spišskom salaši

A znovu "opekačka"

Ako sme si naposledy sľúbili, znovu sme sa spolu stretli v našom krásnom parku, kde sme strávili príjemné popoludnie pri opekaní klobásky a dobrej hudbe. Tentokrát nám počasie prialo až nadmieru, a tak nám neostávalo nič iné, len sa trošku osviežiť pod kvapkami vody...

Spoznávame krásy okolia

Keď sa po niekoľkých upršaných dňoch počasie konečne umúdrilo, rozhodli sme sa prejsť na Spišský salaš. Prechádzka na čerstvom vzduchu, krásne prostredie a ešte krajšia príroda nám hneď zlepšili náladu :-)

"Opekačka" v našom parku

Krásne letné slnečné počasie nás vylákalo do parku, aby sme si užili spoločné chvíle v kruhu priateľov, porozprávali sa, oddýchli si, ale aj zatancovali. Popritom nám hrala dobrá hudba a rozvoniavali klobásky, ktoré sme si opiekli na ohni. Spoločne strávený čas nám ubehol veľmi rýchlo a tak sme si povedali, že si takéto stretnutie už čoskoro zopakujeme.

Skúšame zaváranie uhoriek

Aj takto si krátime dlhé chvíle počas pandémie....

Stolnotenisový turnaj

Začiatkom marca sa stretli športoví zanietenci v Centre sociálnych služieb v Spišskom Štvrtku, aby si zmerali sily v stolnotenisových súbojoch. Nechýbali medzi nimi ani naši klienti, ktorí o víťazný pohár stolnotenisového turnaja bojovali s klientmi zariadení sociálnych služieb v Batizovciach, Hodkovciach a v Spišskom Štvrtku. Aj napriek našej snahe a predchádzajúcich tréningoch nám tento rok chýbal kus športového šťastia, ale i tak nevešiame hlavy a už teraz sa tešíme na ďalší ročník turnaja.

Fašiangy

Fašiangy - symbol radosti, veselosti a hojnosti...

V jedno pondelkové zimné ráno sa medzi nami znenazdajky objavil sprievod v karnevalových maskách. Priniesol tanec, hudbu, smiech, radosť a veselosť. Výborne sme sa zabavili, zatancovali si, skúšali hádať, kto sa pod maskou ukrýva...Síce sa nám to nepodarilo, ale vôbec nám to nevadilo, radi ich o rok uvidíme znova.

Uvítanie nového roka

Rok sa s rokom zišiel a my sme sa znovu všetci spolu stretli, aby sme nový rok 2020 privítali, ako sa patrí - teda veselo, uvoľnene, s úsmevom na tvári a so želaním, aby nám takáto nálada vydržala po celý tento rok. Deň plný súťaží, vedomostných kvízov a hádaniek nám nielen rozcvičil mozgové závity, ale najmä prebudil v nás zdravú súťaživosť a túžbu po víťazstve. Nečudo, veď tombola bola bohatá....
      

Štedrý deň

Štedrý večer u nás. V nových bytíkoch mal svoje zvláštne čaro. A vďaka vianočnej výzve s názvom " Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" mali naši klienti ozaj štedré Vianoce. Ďakujeme veľmi pekne.

Vianoce sa blížia

Aj my zamestnanci sa pred Vianocami stretneme spoločne pri kapustnici, vianočnom punči a zhodnotíme celý pracovný rok. Na oddeleniach tiež vládla vianočná nálada a po chodbách sa šírila omamná sladká vôňa vianočných oblátok.

Vianočné posedenia

Vianočné obdobie a záver roka vždy slúži na to, aby sme sa stretli a zhodnotili našu celoročnú prácu.

Mikuláš

Mikuláš prišiel aj k nám. Doniesol nám mnoho sladkostí, veď sme sa celý rok snažili.

Deň PSK

12. 11. bol vyhlásený za  Deň Prešovského samosprávneho kraja. Témou tohto ročníka bolo 30. výročie Nežnej revolúcie. V ten deň sa u nás konal Deň otvorených dverí spojený s  výstavou prác, ktoré sa robia v našich dielňach. Poobede bol pripravený kultúrny program v kine Slovan, ktorého sa zúčastnili aj žiaci miestnej ZUŠ.

Krídla túžby v Prešove

24. októbra sme sa v DJZ v Prešove zúčastnili udeľovania cien v sociálnej oblasti, ktoré sa konalo pod záštitou predsedu PSK. Vystúpili sme tu s programom "Trik-trač polka", s ktorým sme postúpili z regionálneho kola. Na záver hosť Robo Grigorov zaspieval niekoľko svojich známych piesní, ktoré sme si zaspievali spolu s ním.

Záverečné kolo Spišskej petangovej ligy

Záverečné kolo Spišskej petangovej ligy sa konalo v našom zariadení. Tí. ktorí práve nesúťažili, tak mali možnosť vyskúšať si aj jazdu na koni. V tomto kole sa nám podarilo umiestniť na peknom 3. mieste. Taktiež sa vyhlasovali výsledky  celkového ročníka 2019 a my sme obsadili "zemiakové miesto". Ale naši súťažiaci sa nevzdávajú a sľúbili si, že na budúci rok to bude lepšie.

Krídla túžby

Tento rok sa Krídla túžby konali v DSS Sabinov. Zúčastnili sme sa s programom "Trič-trač polka", ktorý postúpil aj do DJZ, kde sa budú za účasti župana PSK odovzdávať ocenenia v sektore sociálnych službieb.

Zemplínska Šírava

V dňoch 20. - 27. 07. 2019 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Ubytovaní sme boli v Hoteli Energetik, kde sa o nás veľmi dobre starali. "Zaplávali" sme si v Zemlínskej Šírave ale aj v bazéne, ktorý sa nachádzal neďaleko. Taktiež sme sa vyšantili  na kolotočoch či večernej diskotéke.

Rekreačný pobyt na Pieninách

Začiatkom júla sme boli na poznávacom pobyte v Pieninách. Navštívili sme kartuziánsky Červený kláštor, zámok v poľskej Niedzici, plavili sme sa po priehrade, taktiež sme boli na pltiach,...

Návšteva predsedu PSK

Dňa 26. 06. 2019 nás navštívil predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD, ktorý si prezrel priestory nášho zariadenia a oboznámil sa s problémami a starosťami, s ktorými sa boríme.

Výtvarná súťaž

DSS "Náš dom" zo Spišskej Novej Vsi vyhlásil výtvarnú súťaž s názvom "Takto to vidím ja...", do ktorej sme sa zapojili aj my. A oplatilo sa. Veď sme získali  dva krát 2. miesto a jedno 3. miesto.

Seni Cup 2019

Aj tohto roku sme sa zúčastnili charitatívneho futfalového turnaja hráčov zo zariadení sociálnych služieb v Žiarskej doline. Vo svojej skupine naši reprezentanti skončili na peknom 2. mieste.

Deň matiek

"Tiki-taki, tili-taki vítame Vás milé mamy.

Noc už prešla biely deň, nakukol nám do okien.

Bije druhá hodina, matiek sviatok začína."

 

Aj my sme si uctili mamy - či už mamy našich klientov, zamestnankyne-mamy, mamy, ktoré nie sú medzi nami. Veď mama je človek, ktorý si zaslúši úctu a našu pozornosť.

 

Spišská petangová liga

Už nám začal ďalší ročník Spišskej petangovej ligy. Toho roku do ligy pribudli ďalšie dve zariadenia, ktoré sa rozhodli realizovať v tomto športe.  Prvé kolo sa konalo v DSS Košice. Bolo v ňom vidno, že sme zanedbali tréning. Skončili sme na 5. mieste.  Druhé kolo bolo v DSS Šemša. Tu už sme nič nenechali na náhodu, poctivo sme trénovali. A oplatilo sa, lebo sme skončili na 3. mieste.

Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 13. 05. 2019 sme navštívili divadelné predstavenie v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi s názvom "Škriepky na korze" od spisovateľa Carla Goldoniho. Bola to skvelá komédia korenená talianskym temperamentom, kde nebola núdza o  šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť a hlavne o hromadu lásky. Predstavenie sa nám veľmi páčilo a dokonca ani nikto nezaspal, každý to zaujato sledoval.

Púť do Lúrd

V dňoch 03. - 06. 05. 2019 sme sa zúčastnili na 61. ročníku medzinárodnej púte Maltézskeho rádu do Lúrd. Púte sa zúčastnilo 192 účastníkov zo Slovenska, medzi ktorými sme mohli byť aj my.  V Lurdách  sa slovenskí pútnici pripojili k niekoľkým desiatkam tisícov členov Maltézskeho rádu z viac ako tridsiatich štátov celého sveta. Pútnici absolvovali pestrý medzinárodný a národný duchovný program, ktorý pozostával zo sv. omší, pobožnosti krížovej cesty, Mariánskej a Eucharistickej  procesie, či ďalších sprievodných podujatí. Za príležitosť zúčastniť sa tejto udalosti vďačíme Milosrdným bratom.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Veľká noc sa samozrejme nezaobíde bez veľkonočných kraslíc, preto aj my každoročne usporadúvame súťaž v ich maľovaní. Nakoniec tie najzaujímavejšie a najkrajšie kraslice sú odmenené malou drobnosťou.

Benefičný koncert "Opri sa o mňa"

Na pozvanie OZ Milan Štefánik sme sa zúčastnili benefičného koncertu s názvom "Opri sa o mňa" v PKO Čierny orol, Prešov. Zatancovali sme si zumbu, dali sa maľovať na tvár a spievali sme spolu so skupinou Ščamba, spevákom Š. Štecom, S. Tomečkom či L. Adamcom, ktorému sme dokonca aj odovzdali menší darček. Ďakujeme za pekné popoludnie.

Odpustová slávnosť

Odpustová sv. omša v našom kostolíku sa konala za prítomnosti Milosrdných bratov, predstaviteľov ÚPSK, miestnej samosprávy či iných prítomných pozvaných hostí. Po nej nasledoval krátky kultúrny program, ktorý si pripravili pre hostí naši prijímatelia.

Volejbalový turnaj

Dňa 22. 02. 2019 sa konal volejbalový turnaj zamestnancov zariadení sociálnych služieb v Starej Ľubovni. Hoci sme veľmi netrénovali, ale naše kvality nesklamali. Skončili sme na krásnom 3. mieste.

Kolkársky turnaj

Keďže vonku bolo škaredé počasie, tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj, na ktorý sa už každý tešil. Do súťaže sa zapojil skoro každý, avšak postúpiť mohli  len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Veď na víťazov čakali pekné vecné ceny.

Deň plný súťaží

Počas chladných dní nebudeme sa predsa nudiť, tak sme si pripravili deň plný súťaží. Súťažili sme v rôznych netradičných súťažiach, kde sme mali možnosť vyskúšať si svoju zručnosť a šikovnosť. Na záver nás čakala bohatá tombola, kde sme boli ocenení za našu snahu.

Nikola Šuhaj

Dňa 16. 11. 2018 sme navštívili divadelné predstavenie "Nikola Šuhaj" v DJZ v Prešove. Predstavenie sa nám veľmi páčilo, scény boli veľmi zaujímavé, piesne pútavé a celý dej sme sledovali so zatajeným dychom.

Návšteva hrobov pozostalých príbuzných

Pri príležitosti Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých sme okrem hrobov naších pozostalých prijímateľov sociálnych služieb na miestnom cintoríne, navštívili aj hroby pozostalých príbuzných v mieste bydliska. Tú možnosť mali hlavne tí, ktorí nechodievajú domov a ani ich nikto nenavštevuje.

Vystúpenie žiakov ZŠ

Pri príležitosti Októbra - mesiaca úcty k starším prišli žiaci z miestnej základnej školy predstaviť sa s kultúrnym programom.

Deň PSK

Deň PSK v našom zariadení bol spojený s prehliadkou priestorov zariadenia, s prezentáciou a predajom výrobkov z naších terapií a kultúrnym programom, v ktorom sa širokej verejnosti predstavili naši prijímatelia a žiaci ZUŠ Spišské Podhradie

Sv. omša v Kláštore kartuziánov

Na pozvanie Slovenskej katolíckej charity sme sa zúčastnili slávnostnej svätej omše spojenej so sviatosťou pomazania chorých, ktorá sa konala v kostole sv. Antona Pustovníka v Národnej kultúrnej pamiatke Kláštor kartuziánov Červený kláštor.

5. kolo Spišskej petangovej ligy

5. kolo Spišskej petangovej ligy sa konalo v priestoroch nášho ZPB. Počasie nám prialo, body sa sypali a my sme boli takí taktní, že sme prvé miesta prenechali naším súperom. Ešte nás čaká posledné kolo, kde s rozhodne o definitívnom poradí.

Krídla túžby v Prešove

2. októbra sa v DJZ v Prešove konalo oceňovanie prijímateľov ZSS, zamestnancov ZSS a samotných zariadení sociálnych služieb pod názvom Krídla túžby. Predchádzali mu 2 regionálne kolá, kde sa  každé zariadenie odprezentovalo so svojím programom a odtiaľ víťazi postúpili do Prešova.

Spišská petangová liga

Po prázdninovej prestávke sme sa pustili do ďalšieho kola Spišskej petangovej ligy, ktoré sa tentokrát konalo v Domovine,n.o, Hodkovce.  Celé leto sme trénovali a odzrkadlilo sa to aj na našom výkone. Skončili sme na druhom mieste a zatiaľ sme priebežne celkovo na druhom mieste. Držte nám prsty.

3 - dňový výlet do Bojníc

V dňoch 18. - 20. 09. 2018 sme sa zúčastnili výletu do Bojníc a okolia. Ubytovanie sme mali zabezpečené priamo v Bojniciach. Navštívili sme mnoho zaujímavých miest - Bojnícky zámok, ZOO v Bojniciach, Hornonitriansky banský skanzen - Baňa Cígeľ, Budatínsky zámok, Pribylina. Počasie nám prialo, priniesli sme si mnoho príjemných zážitkov.

Púť na Mariánskej hore

Dňa 14. 09. 2018 na sviatok Povýšenia svätého Kríža sme sa v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore zúčastnili púte prijímateľov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Pieniny

V dňoch 24. 06. - 28. 06. 2018 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu v Pieninách. Hoci nám počasie nie veľmi prialo, my sme sa cítili veľmi dobre a veľa zaujímavého sme tam zažili.

Krídla túžby

Dňa 22. 06. 2018 sa na Spišskom salaši konal 8. ročník regionálnej súťaže "Krídla túžby" a 17. ročník "Festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb". Aj napriek nie veľmi príjemnému počasiu sa na pódiu predstavilo  19 zariadení sociálnych služieb z PSK a KSK so svojím programom.  Nálada bola veľmi dobrá, hoci sme sa s prípravami dosť "namakali", strávili sme pekný a zaujímavý deň. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Juniáles

Na pozvanie CSS Spišský Štvrtok sme sa zúčastnili Juniálesu 2018. Vzhľadom na to, že počasie nie veľmi prialo, jednotlivé vystúpenia pozvaných hostí sa konali v kultúrnom dome. Ale aj napriek tomu atmosféra bola úžasná a všetci si to užili.

VIRVAR 2018

Dňa 08. 06. 2018 sme sa zúčastnili 6. ročníka festivalu VIRVAR - Dni bábkového divadla a hier pre rodiny v Košiciach, kde sme vystúpili s programom "Sestry v akcii". S týmto programom sme vystúpili na "Moste úsmevov", kde nás  porota ocenila tým, že sme postúpili spomedzi mnohých účinkujúcich na tento festival. V rámci neho sme sa odprezentovali na pódiu pred historickou budovou Štátneho divadla Košice.

"Dúhový kaleidoskop"

DSS "Náš dom" zo Spišskej Novej Vsi každoročne organizuje výtvarnú súťaž pre mentálne postihnutých, ktorá tentokrát niesla názov "Dúhový kaleidoskop". Do tejto súťaže sme sa zapojili aj my. A veru urobili sme dobre, veď sa nám podarilo vyhrať 3x prvé miesto a 2x druhé miesto v rôznych súťažných kategóriach.

Vystúpenie Karola Rosenberga

Na spríjemnenie krásnych slnečných dní prišiel do nášho zariadenia znova spevák Karol Rosenberg aj so svojím speváckym vystúpením. Zaspievali sme si spolu s ním, zatancovali na známe ľudové ale aj moderné piesne.

"Most úsmevov"

Dňa 29. 5. 2018 sme sa na pozvanie DSS Domko Košice zúčastnili 15. ročníka festivalu dramatickej tvorivosti prijímateľov sociálnych služieb s názvom "Most úsmevov", ktorý sa konal pod záštitou KSK. Predstavili sme sa tu s programom "Sestry v akcii". Atmosféra celého podujatia bola veľmi veselá, veď moderátorom bol Jožo Pročko.

Seni cup 2018

V dňoch 24. - 25. 05. 2018 sa v Žiarskej doline konal charitatívny futbalový turnaj hráčov zo zariadení sociálnych služieb pod názvom "Seni cup". Zúčastnilo sa ho 16 družstiev z rôznych kútov Slovenska, ktoré boli rozdelené do menších skupín. Nám sa podarilo skončiť v našej skupine na 3. mieste.

2. kolo Spišskej petangovej ligy

V tomto kole sa naším chlapcom akosi nedarilo, ale nevešajme hlavu. Veď sme ešte len na začiatku. Do ďalších kôl držíme prsty.

Deň matiek

Pri príležitosti Dňa matiek si naši klienti v spolupráci so zamestnancami pripravili pásmo básní, piesní, zatancovali na známe piesne. Každú zamestnankyňu, ktorá je matkou, obdarili malým darčekom, ktorý si pripravili.

Lurdy

V dňoch 04. - 07. 05. 2018 sme sa zúčastnili 60. ročníka Medzinárodnej púte chorých Maltézského rádu do Lúrd. Program bol veľmi bohatý. Mali sme možnosť zúčastniť sa slovenských ale aj medzinárodných sv. omší, krížovej cesty, mariánskej sviečkovej procesie, medzinárodnej eucharistickej procesie spojenej s požehnaním nemocných. Navštívili sme Jaskyňu zjavenia, ale aj kúpeľ pre nemocných. Návšteva tohto významného pútnického miesta v nás zanechala hlboké dojmy, ktoré nám v srdci ostanú po dlhý čas.

Spišská petangová liga

Dňa 02. 05. 2018 sa začalo v DSS "Domko" Košice prvé kolo 5. ročníka Spišskej petangovej ligy. Úvodné kolo sa nám podarilo, veď sme skončili na druhom mieste. Dúfame, že v tomto trende budeme pokračovať aj naďalej.

Návšteva mestskej knižnice

Medzi naše aktivity patrí aj návšteva Mestskej knižnice v Spišskom Podhradí spojená s menšou besedou, ktorú si pre nás pripraví pani knihovníčka. My si potom prezrieme ponuku kníh a niečo si vypožičiame, aby sme mali vo voľných chvíľach, čo čítať.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Čo by to bola Veľká noc bez maľovania veľkonočných kraslíc? Ani u nás nesmú chýbať, preto sme si svojpomocne vyfúkli slepačie vajíčka a na druhý deň sme ich premenili na krásne veľkonočné kraslice. Ten, kto nebol taký zručný, mal možnosť vymaľovať si omaľovánku vajíčka alebo tupovacou technikou vymaľovať "maxi" veľkonočné vajce.

Odpustová slávnosť

Dňa 8. 3. 2018 sa u nás konala odpustovaná svätá omša pri príležitosti sviatku sv. Jána z Boha. Pozvanie na túto udalosť prijali predstavitelia Hospitálskej rehole milosrdných bratov, miestnej cirkvi, samosprávy, riaditelia ZSS. Obzvlášť nás potešila návšteva nášho predsedu PSK p. M. Majerského, ktorý si spolu s ostatnými pozvanými prezrel aj nové priestory zariadenia a zúčastnil sa programu, ktorí si pripravili naši prijímatelia sociálnych služieb. Na záver všetkých čakal slávnostný obed.

Stolno-tenisový turnaj

Počas jarných prázdnin sme sa zúčastnili stolnotenisového turnaja, ktorý už niekoľko rokov organizuje CSS Spišský Štvrtok. Podarilo sa nám obsadiť aj nejaké  pekné miesta - 2. miesto v zmiešanej štvorhre, 3. miesto vo štvrohre mužov a 3. miesto v dvojhre žien. Ďakujeme naším reprezentantom za pekné umiestnenia.

Volejbalový turnaj

Priateľský volejbalový turnaj zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktorý každoročne organizuje ZpS Stará Ľubovňa.

Kolkársky turnaj

Keďže je vonku také chladné a mrazivé počasie,tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj. Do súťaže sa zapojil každý súťažechtivý, avšak postúpiť mohli len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Na výhercov nakoniec čakala sladká odmena. 

Karneval

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia... Súčasťou nich sú aj zábavy, veselice a karnevaly.  A u nás samozrejme karneval nesmie chýbať. Vyobliekali sme sa do vlastnoručne vymyslených a vyrobených masiek, zatancovali si a pochutnali na šiškách, ktoré nám upiekli naše pani kuchárky.

Novoročné súťaže

Príchod nového roku 2018 sme privítali novoročnými súťažami, kde sme si zmerali sily v dôvtipe pri hádaní hádaniek, v šikovnosti a zručnosti v rôznych súťažiach, ktoré sme si vzájomne pripravili. Na záver si každý víťaž odniesol malú pozornosť z bohatej tomboly.

Štedrý deň

Prišiel vianočný čas, na ktorý sa dlho tešil každý z nás. Vôňa koláčov vôkol sa rozlieha, vianočnej nálade každý z nás podlieha. Zabudneme na smútok, zanecháme zvady, sme k sebe milí, dobrí a máme sa radi. Prišiel čas vianočný, zvonček tíško cinká, každému z nás sa plní túžba, aspoň malilinká. Šťastné a veselé želáme si spolu a potom spoločne zasadneme k Štedrovečernému stolu...

Výlet zamestnancov do Krakova

V predvianočnom čase  sa aj naši zamestnanci zúčastnili výletu do Krakova, kde navštívili hrad Wawel s katedrálou a ochutnali vianočný punč na vianočných trhoch.

Vianočné posedenia

Na konci roka pred Vianocami je čas na bilancovanie. My sme si tiež urobili vianočné posedenie a zhodnotili sme naše aktivity za tento rok. Niektorí prijímatelia robili v krajčírskej dielni, niektorí v stolárskej. Iní pomáhali v kuchyni, práčovni, či na oddelení. Každý, kto mohol, tak priložil ruku k dielu a spoločne sme vytvárali a podieľali sa na živote v zariadení. Za to patrí poďakovanie každému. Aj naším prijímateľom.  

Vianočný koncert žiakov ZUŠ

Predvianočné obdobie nám prišli spríjemniť žiaci ZUŠ Spišské Podhradie so svojím programom.

Mikuláš

Ďakujeme Mikuláš za tie krásne chvíle, za darčeky od teba, za úsmevy milé. Stretneme sa o rok zas, príď, Mikuláš, medzi nás.

Vianočné trhy na ÚPSK

Dňa 06. 12. 2017 sme sa na Úrade Prešovského samosprávneho kraja zúčastnili tradičných Vianočných trhoch. My sme taktiež ponúkli na predaj výrobky z naších dielní. A kupujúcim sa páčili, veď sme ich dosť popredali.

Vianočný benefičný koncert v Košiciach

Na pozvanie DSS "Domko" a O.Z. Domko v umení sme sa zúčastnili benefičného koncertu spojeného s krstom vianočného CD, ktoré naspievali a nahrali prijímatelia spomínaného zariadenia. Koncert sa konal v priestoroch Starej radnice v Košiciach. Okrem programu sa prijímatelia Domka odprezentovali aj svojími výrobkami, ktoré si bolo možné aj zakúpiť. Po koncerte sme sa prešli po hlavnom námestí v Košiciach a nadýchali sa atmosféry veľkomesta.

Benefičný koncert "Veľa lásky"

Dňa 28. 11. 2017 sme sa zúčastnili benefičného koncertu s názvom "Veľa lásky", ktorý sa konal v Štóse. Na tomto kocerte vystúpili umelci ako Kristína, Peter Bič Projekt, Smola a hrušky a celé to moderoval Jožo Pročko. Okrem nich nás tam čakal aj iný program - rôzne workshopy - enkaustika (maľovanie horúcim voskom), maľovanie na drevo, plátno či tvár. Taktiež sme mali možnosť zatancovať si zumbu a riadne sa vyblázniť na diskotéke.

Deň otvorených dverí

Dňa 31. 10. 2017 sa u nás konal "Deň otvorených dverí" spojený s prehliadkou novovybudovaných priestorov a ich posvätením. Program sa začal slávnostnou sv. omšou v kláštornom kostole. Pokračoval v miestnom kine, kde si naši prijímatelia a ostatní účinkujúci pripravili niekoľko zaujímavých čísel pre pozvaných hostí. Pani riaditeľka poďakovala všetkým, ktorí sa pričinili o výstavbu nových priestorov pre našich prijímateľov. Nakoniec nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky a prehliadka novovybudovanej časti zariadenia.

"Krídla túžby" v DJZ Prešov

Dňa 02. 10. 2017 Prešovský samosprávny kraj organizoval v Divadle Jonáša Záborského v Prešove ďalší ročník ocenení pod názvom "Krídla túžby". Najprv vystúpilo 6 zariadení sociálnych služieb so svojím víťazným programom z regionálnej prehliadky a následne bol vyhlásený naj prijímateľ sociálnej služby, zamestnanec a zariadenie v rámci prešovského kraja. Medzi nominovanými sme mali aj my našu zamestnankyňu, ktorá má dlhoročné pracovné skúsenosti v našom zariadení.

Deň partnerstva v "Domovine" Hodkovce

Na pozvanie DSS "Domovina" v Hodkovciach sme sa zúčastnili Dňa partnerstva, ktorý sa konal v areály spomínaného zariadenia. Okrem programu, ktorý bol pripravený pre všetkých pozvaných, sme sa zapojili aj do rôznych netradičných športov. Jednotlivé zariadenia medzi sebou bojovali o prvé miesto a nakoniec na ňom skončili až traja. My sme napokon skončili druhí.

Záverečné kolo Spišskej petangovej ligy

Dňa 26. 09. 2017 sa v DSS "Domko" Košice konalo záverečné kolo Spišskej petangovej ligy. Celkovo sa v tomto ročníku naším prijímateľom podarilo obsadiť druhé miesto. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu.

Sv. omša na Mariánskej hore

Na sviatok Povýšenia sv. kríža  sa naši prijímatelia zúčastnili sv. omše v Kostole Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore. Táto sv. omša bola obetovaná za chorých a trpiacich. Naši prijímatelia mali možnosť pristúpiť k sv. spovedi a pomodliť sa spoločne radostný ruženec.

5. kolo Spišskej petangovej ligy

13. septembra sme sa zúčastnili 5. kola Spišskej petangovej ligy, ktoré sa tentokrát konalo v CSS Spišský Štvrtok. Na novom petangovom ihrisku sa nám podarilo uhrať pekné druhé miesto. Ešte sú pred nami dve kolá, ale my dúfame, že nepovolíme v tempe a niektorý zo stupňa víťazov bude náš.

Rekreačný pobyt - Bulharsko, Slnečné pobrežie

V dňoch 18. - 29. 08. 2017 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu pri mori. Tentokrát sme si zvolili Slnečné pobrežie v Bulharsku. Hoci nám počasie ukázalo svoje vrtochy, my sme sa odradiť nedali. Keď pršalo a nedalo sa ísť na pláž, tak sme navštívili Delfinárium vo Varne, kde sa nám delfíni so svojími cvičiteľmi predstavili v úžasnej show. Potom sa počasie umúdrilo a my sme si mohli naplno užívať  slnečné lúče, horúci piesok, morský vánok, chuť mora a atmosféru letoviska. Taktiež sme sa previezli vláčikom po meste, aby sme bližšie spoznali okolie. Samozrejme nechýbalo posedenie v jednej z mnohých reštaurácií, kde hrala živá hudba a kde sme si aj zatancovali.  Proste úžasná dovolenka, kde si každý oddýchne, načerpe novej sily, odreaguje sa od každodennej rutiny, spozná nových ľudí a nové miesta.

4. kolo Spišskej petangovej ligy

Dňa  16. 08. 2017 sa konalo 4. kolo 4. ročníka Spišskej petangovej ligy v priestoroch nášho ZPB. Počasie nám prialo, hráči sa snažili, aby sa umiestnili na čo najlepších priečkach. Prijímateľom nášho zariadenia sa podarilo umiestniť na peknom 3. mieste a dúfame, že sa im bude dariť aj naďalej. Taktiež kto mal chvíľku času a mal záujem, tak si mohol vyskúšať jazdu na koni.

Rekreačný pobyt na Pieninách

V dňoch 26. - 30. júna sme sa zúčastnili rekreačného pobytu v Pieninách. Ubytovaní sme boli v penzióne Pltník. Prezreli sme si okolité pozoruhodnosti - Červený kláštor, zámok Niedzica, plavba plťou po Dunajci. Tento výlet bol spojený aj s workshopom, kde sme sa všetci predviedli so svojími schopnosťami - niekto vyšíval, niekto lepil obrázky rôznymi technikami, niekto háčkoval,... Program bol pestrý, zaujímavý. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

Vystúpenie Karola Rosenberga

Ako by sa ináč dalo privítať leto a prázdniny ako dobrou zábavou a dobrou náladou? Preto  nás navštívil spevák Karol Rosenberg, ktorý to naplno roztočil. Klienti si s ním nielen zaspievali, ale aj zatancovali.

"Krídla túžby"

Dňa 22. júna 2017 sme sa zúčastnili regionálneho kola 7. ročníka festivalu kultúrnych činností prijímateľov ZSS s názvom "Krídla túžby". Festival sa konal v krásnom prostredí kúpeľov Smeržonka, Červený kláštor, kde sme sa predstavili  s programom "Mníšky v akcii". Počasie prialo, program bol bohatý, pekných zážitkov mnoho. Okrem iného sme mali možnosť vyskúšať si aj prvý krát kneipp terapiu, ktorá nás veľmi zaujala. Na záver nás čakala skvelá zábava v podaní skupiny Amor, ktorá svojimi pesničkami roztancovala každého.

3. kolo Spišskej petangovej ligy

15. 06. 2017 sa v Domovine, n. o. Hodkovce konalo ďalšie kolo petangovej ligy. V prvých dvoch kolách sa nám nie veľmi darilo, ale po zmene jedného z hráčov a po tvrdom tréningu sa nám podarilo skončiť na 1. mieste. Naším chlapcom držíme prsty, aby podávali čo najlepšie výkony.

2. kolo Spišskej petangovej ligy

24. 05. 2017 sa konalo 2. kolo Spišskej petangovej ligy v DSS "Náš dom" v Spišskej Novej Vsi.

Výstava "To najkrajšie z naších rúk"

Dňa 22. 05. 2017 sme sa zúčastnili otvorenia výstavy  s názvom "To najkrajšie z naších rúk" v Galérii netradičných umení v Spišskej Novej Vsi. Okrem iných tu vystavovali svoje obrazy aj naši dvaja prijímatelia - S. Kupcová a M. Poliak. Každý, kto má záujem, si môže do konca júna túto výstavu pozrieť. Srdečne všetkých pozývame.

Futbalový turnaj "SENI CUP"

Na pozvanie spoločnosti Bella SK sme sa zúčastnili futbalového turnaja SENI CUP, ktorého sa zúčastnili prijímatelia z rôznych zariadení sociálnych služieb. Súťažilo sa v troch skupinách. My sme sa stali víťazmi v našej skupine.

Deň matiek

Nič nie je váženejšie ako byť matkou.Všetky matky určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, ale zároveň aj zodpovedné, náročné a niekedy aj bolestivé. Preto deň matiek je príležitosťou všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali. Preto aj dnešné dopoludnie sme venovali všetkým matkám - zamestnankyniam v našom zariadení. Prijímatelia si pripravili program, v ktorom ich potešili rôznymi piesňami, básňami či dokonca nejedným tančekom.

Spišská petangová liga

10. mája 2017 sa začal ďalší už 4. ročník Spišskej petangovej ligy. Opäť sa stretli priaznivci petangu zo siedmych zariadení sociálnych služieb, ktorí si zmerajú sily v tejto disciplíne. Prvé kolo sa konalo v "Jeseni života"  vo Veľkej Lomnici. Naše zariadenie skončilo na štvrtom mieste.

Návšteva pútnického miesta "Lurdy"

V mariánskom mesiaci máj  naši 3 prijímatelia a 2 zamestnanci mali tú milosť  zúčastniť sa Celosvetovej maltézskej púte do Lúrd. Na tomto požehnanom mieste, pri nohách našej nebeskej Matky, duchovne pookriali, načerpali sily a prosili o zdravie. Úprimné Pán Boh zaplať patrí Reholi Milosrdných bratov a Maltézskemu rádu, vďaka ktorým sa táto púť mohla uskutočniť.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Už sa blíži, už sa blíži Veľkonočný pondelok,

už sa vajcia obliekajú do farebných košieľok.

Ej, krúťte sa kolovrátky, ej krúťte sa praslice! 

Už sa vajcia obliekajú, by z nich boli kraslice.

 

Kolkársky turnaj

Stolno-tenisový turnaj

08. 03. 2017 sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka stolno-tenisového turnaja v Spišskom Štvrtku, kde sa nám podarilo uhrať 2. miesto vo štvorhre mužov.

Odpustová slávnosť k sv. Jánovi z Boha

Dňa 07. 03. 2017 sme si pripomenuli pamiatku sv. Jána z Boha odpustovou sv. omšou v našom kostolíku.

Novoročné súťaže

Tak ako každý rok, tak aj tentokrát sme nový rok začali novoročnými súťažami. Na úvod sme si spoločne pripomenuli to, ako sme strávili rok 2016 (prezentácia o všetkých akciách a a podujatiach). Následne sme si v rôznych disciplínach overili naše zručnosti, schopnosti a vedomosti. Nakoniec nás čakala odmena vo forme tomboly.

Uvítanie nového roka

Začiatok nového roka 2017 nám prišla spríjemniť DH Bijacovčanka z Bijacoviec.

Vianoce

Zvonia všetky zvony sveta cingi-lingi-bom. Na svet prišlo drahé dieťa biednym rodičom. Poďte s nami pokloniť sa Ježiškovi malému, za to, že k nám z neba prišiel, svoje srdcia dáme mu. Maštaľka je skromná, tichá, králi do nej náhlia sa. Na dieťatko oslík dýcha, svieti hviezda - stokrása. Počujte, jak na nebesiach anjelici spievajú, sláva Bohu na výsostiach, pokoj ľuďom želajú.

Vianočná kapustnica

Aj zamestnanci zariadenia mali vianočné posedenie spojené s vianočnou kapustnicou a vianočným punčom. Pani riaditeľka poďakovala každej prevádzke, každému zamestnancovi za ich obetavú prácu v priebehu roka a každému rozdala malú pozornosť v podobe vianočného darčeka. 

Vianočný koncert ZUŠ

S vianočným programom sa nám prišli predstaviť žiaci ZUŠ Spišské Podhradie. Po programe rozdali darčeky naším prijímateľom a každému zapriali šťastné a veselé Vianoce.

Vianočné posedenia našich prijímateľov

V tomto predvianočnom období sme pre našich prijímateľov urobili vianočné posedenia pri vianočnom stromčeku. Prijímatelia spolu so zamestnancami zhodnotili uplynulý rok, čo všetko urobili, ako pomáhali a za čo boli aj patrične odmenení. Každý, kto sa podieľal na prácach v prospech zariadenia, dostal ďakovný list za pomoc a balík s darčekom.

Mikuláš

Ráno ešte pred svitaním prebudí sa dedina, mesiac bledne za oblakmi, žiara hviezd už zhasína.
Tma pomaly v izbe redne, všetci hľadia do okien….. Koľko túžob, zvedavosti skrýva v sebe tento deň?

Deň sv. Mikuláša - deň, na ktorý sa tešia aj všetci naši prijímatelia. Už dávno pred tým si chystajú rôzne básne a program, ktorým by potešili Mikuláša. Aj k nám prišiel spolu s anjelom a čertom. Anjel pomohol rozdať Mikulášovi darčeky a čertovi sa zase nepodarilo nikoho zobrať so sebou.
 

Katarínska zábava

24. 11. 2016 sme si urobili katarínsku zábavu. Upiekli sme si koláčik, ktorým sme sa pohostili po samotnom tanci. Takto sme sa chceli rozlúčiť s bežným rokom a užiť si posledné dni radosti a veselosti a pripraviť sa na obdobie príprav a očakávania z narodenia sa Božieho syna.

Obdobie dušičiek

Toto obdobie je spomienkou na všetkých našich blízkych a známych zosnulých, ktorí už nie sú medzi nami. Preto aj naši prijímatelia mali možnosť ísť na hroby svojich príbuzných, zapáliť im sviečku a zaspomínať si na nich. Taktiež spomíname na našich prijímateľov, ktorí už nie sú medzi nami.

Koncert Integrácia seniorov v Poprade

Od Občianskeho združenia Integrácia, Prešov sme dostali pozvánku  na benefičný koncert s názvom Integrácia seniorov, ktorý sa konal 20. októbra v Aréne Poprad. Úlohou tohto koncertu bolo potešiť aj seniorov, nielen deti. Preto sa z nášho zariadenia tohto koncertu zúčastnili prijímatelia, ktorí dosiahli dôchodkový vek. V programe sa predstavili účinkujúci blízky ich srdcu - M. Laiferová, P. Stašák, O. Weiter, R. Kajzer, P. Hammel, Š. Skrúcaný, folkl. súbor Kysucký prameň a mnoho iných. Ďakujeme za pozvanie.

Návšteva mestskej knižnice

19. 10. 2016 sme sa po dohovore s pracovníčkami Mestskej knižnice v Spišskom Podhradí zúčastnili besedy spojenej s vypožičaním a výmenou už prečítaných kníh. Taktiež sme si prehliadli nové priestory knižnice, nakoľko v lete prebehlo jej sťahovanie do novozrekonštuovaných priestorov na ulici Starý jarok. Taktiež sme si prezreli vystavené výtvarné práce v novozriadenej galérii. Touto cestou chceme poďakovať p. Gondovej za jej ústretovosť, ochotu a trpezlivosť pri našich návštevách knižnice.

Olympiáda organizovaná DSS "Náš dom"

12. októbra sme sa zúčastnili športového podujatia s názvom Olympiáda DSS "Náš dom", ktoré sa konalo tentokrát v Chrasti nad Hornádom. Čakali nás tu rôzne športové disciplíny ako napríklad - Šíp Robina Hooda, The hole point, biatlon, mystika a iné. Aj napriek tomu, že niektoré disciplíny sme vyskúšali prvý krát, tak sa nám podarilo vyhrať 2 x zlatú medailu, 1 x striebornú a 1 x bronzovú.

"Krídla túžby" v Divadle Jonáša Záborského v Prešove

Dňa 10. 10. 2016 sa konalo v Divadle Jonáša Záborského v Prešove podujatie pod názvom "Krídla túžby". Vystúpili  tu zariadenia sociálnych služieb, ktoré vyhrali regionálne kolá tejto súťažnej prehliadky kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb. Taktiež boli vyhlásení -  najúspešnejšie zariadenie v rámci prešovského kraja, prijímateľ sociálnych služieb a zamestnanec v sociálnych službách.  Víťazom gratulujeme. Na záver program spestrila skupina Drišľak so svojím vystúpením.

Deň partnerstva v "Domovina, n.o. " Hodkovce

Každoročné stretnutie prijímateľov zariadení sociálnych služieb pod názvom "Deň partnerstva" v Domovine, n. o, Hodkovce sa nieslo v znamení príjemného jesenného počasia. V rámci kultúrneho programu vystúpila skupina historického šermu JAGO, študentky Strednej pedag. školy v Levoči a prijímatelia z Domoviny, Hodkovce. Taktiež sa odhalila nástenná maľba s námetmi pamiatok UNESCO a "Strom partnerstva" s menovkami jednotlivých družobných ZSS. Po obedňajšej prestávke sa hľadal "Csákyho " poklad, kde priíjmatelia pri jeho hľadaní museli prekonať rôzne prekážky v podobe rôznych súťaži. Na záver sa konala diskotéka a posedenie pri guláši.

"Mária bál" v CSS Spišský Štvrtok

Dňa 22. 9. 2016 sa konal v CSS Spišský Štvrtok "Mária bál", na ktorom sa naši prijímatelia predstavili so svojím programom. Najprv zaznela pieseň "Pod tou skálou" za doprovodu akordeónu a potom sa naši prijímatelia predstavili v spevácko-tanečnej scénke pod názvom "Sestry v akcii". Následne sa konal obed pre všetkých zúčastnených a diskotéka pre prijímateľov.

Spišská petangová liga

Dňa 21. 9. 2016 sa konalo záverečné kolo 3. ročníka Spišskej petangovej ligy.  Po ďalších náročných kolách v Hodkovciach, Spišskom Štvrtku, Batizovciach sme získali konečné 3. miesto. Prvé miesto obsadili prijímatelia z CSS "Domov pod Tatrami" z Batizoviec a druhé prijímatelia z "Domoviny" n. o., Hodkovce. Konkurencia bola veľká a čím ďalej tak to bolo náročnejšie. Naši reprezentanti sa však nedali a bojovali čo najstatočnejšie. Chlapci ďakujeme.

Púť prijímateľov zariadení sociálnych služieb na Mariánskej hore

Každoročne pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sa koná na Mariánskej hore v Bazilike Navštívenia Panny Márie svätá omša za účasti prijímateľov sociálnych služieb z rôznych zariadení sociálnych služieb. Účastníci tejto akcie majú možnosť pristúpiť k svätej spovedi, zapojiť sa do modlitby sv. ruženca, či stretnúť sa s duchovnými otcami. Naši prijímatelia veľmi radi navštívia túto sv. omšu, nakoľko majú možnosť obohatiť svoj život aj po duchovnej stránke.

Dožinkové slávnosti v Zebrzydowicach, Poľsko

Dňa 8. 9. 2016 sa zamestnanci nášho zariadenia na pozvanie Domu pomocy spolecznej v Zebrzydowicach zúčastnili dožinkových slávnosti. Po slávnostnej svätej omši sa zúčastnili dožinkového sprievodu,kultúrneho programu a ďalších sprievodných akcií. Prehliadli si zariadenie, vernisáž výstavy poľskej maliarky v priestoroch historickej budovy, navštívili stánky s produktmi domácich majstrov, obhliadli si rôzne workshopy a ochutnali tradičnú poľskú kuchyňu. Taktiež nadviazali nové kontakty, ktoré prinesú ďalšie možnosti pre ich prácu. Ďakujeme za pozvanie.

Športová olympiáda v Prešove

Dňa 31. 08. 2016 Odbor sociálny Prešovského samosprávneho kraja zorganizoval Športovú olympiádu, ktorá sa konala v areály Bowlingu pri trati v Prešove. Súťažilo sa v rôznych disciplínach, napr. v behu na  20 m, preťahovaní lanom, hode na plechovky, slalome, či v malom futbale. Naši prijímatelia sa dôkladne pripravovali na túto súťaž a vo veľkej konkurencii sa Ľ. Spáčilovi podarilo vyhrať 2. miesto za beh.

Petangový deň v zariadení

25. augusta sme využili pekné letné počasie a zorganizovali sme si turnaj v petangu medzi našími prijímateľmi, nakoľko sa u nás tento šport teší veľkej obľube. Vytvorili sme si tímy a hralo sa, hralo sa a hralo sa....Nakoniec sa po celodennom zápolení spočítali body a vyhodnotilo sa celkové poradie. Každý súťažiaci získal symbolickú odmenu a víťazi boli obdarení hodnotnejšími cenami.

Petangová liga

17. 08. 2016 sa konalo v DSS "Domko" Košice ďalšie už 5. kolo petangovej súťaže. Naši traja súťažiaci pod taktovkou svojho trénera p. Kaletu získali tentokrát krásne 2. miesto. Držíme im prsty ešte v ďalších kolách.

Pyžamová párty

Čo by to bol letný večer bez poriadnej žúrky? Preto sme si urobili "pyžamovú párty" , kde vstup bol len v pyžame. Na začiatok sme si urobili prehliadku našich pyžám. Potom nechýbala diskotéka, karaoke show, či strašidelný príbeh na dobrú noc. Akcia sa konala už tretí rok a má mimoriadny úspech medzi prijímateľmi.

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

V dňoch 9. 7. - 16. 7. 2016 sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Počasie nám vyšlo krásne, slniečko nás opálilo, voda bola teplá. Doniesli sme aj mnoho zážitkov. Chodili sme na rôzne vychádzky, kolotoče, niektorí ukázali svoje strelecké schopnosti,... a samozrejme nechýbala večerná grilovačka.

„Krídla túžby“ a „Festival kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb“

Tohto roku sa konal už 6. ročník „Krídel túžby“ a 16. Ročník „Festivalu kultúrnych činností“. Okrem bohatého kultúrneho programu, hostí zo zahraničia, krásneho slnečného počasia, úžasného gulášu, ktorý sa podával na obed,  maľovania na tvár, jazdy na koni, možnosti nákupu rôznych výrobkov, záverečnej zábavy a dobrej nálady nám nechýbalo vôbec nič.

Návšteva Spišskej Novej Vsi

13. 06. 2016 sme si urobili výlet do Spišskej Novej Vsi. Navštívili sme Spišské divadlo, kde sme si pozreli divadelné predstavenie s názvom "Pozdná láska", naobedovali sa v neďalekej reštaurácii a následne sme boli pozrieť výrobky prijímateľov zariadení sociálnych služieb v Remeselnej dielni.

Vystúpenie speváka Karola Rosenberga

Aby nám bolo veselo a mohli si zaspievať a zatancovať, tak sme si pozvali speváka Karola Rosenberga s jeho vystúpením. Tiež sme si s ním zaspievali známe piesne. No a nálada? Tá bola vynikajúca.

Výstava prác našich prijímateľov

V Galérii netradičných umení pri remeselnej dielni v Spišskej Novej Vsi sa konala výstava výtvarných prác našich prijímateľov spojená s výstavou kobercov, ktoré sa tkajú v našej dielni. Tieto naše dielka si mala možnosť prezrieť celý mesiac aj široká verejnosť.

Vystúpenie FS Šarkanica a ĽH Košuľa

Jedno piatkové popoludnie nám prišli spríjemniť folklórny súbor Šarkanica a ľudová hudba Košuľa. Zaspievali sme si známe ľudové piesne, vypočuli menej známe piesne a spolu sme si aj zatancovali. Príjemne sme sa naladili na nadchádzajúci víkend.

Petangová liga

Dňa 11. 05. 2016 sa konalo úvodné kolo 3. ročníka Spišskej petangovej ligy. Tento rok sa k nám pridal aj DSS "Domko" z Košíc. Úvod sa nám podaril. Skončili sme na prvom mieste. Dúfame, že sa nám bude dariť počas celého ročníka.

„Opri sa o mňa“

Občianske združenie Milan Štefánik opäť pripravilo pre osoby s mentálnym postihnutím benefičný koncert „Opri sa o mňa“, ktorý sa konal v nedeľu 3. apríla 2016 v PKO Čierny orol v Prešove. O skvelú zábavu sa postarali nielen účinkujúci Katka Knechtová, Peter Bič Projekt, Folklórny súbor Dúbrava a Inside, ale aj moderátor, známy zabávač, Jožo Pročko....

Súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu

Pár dní pred príchodom sviatkov jari sme pre našich prijímateľov pripravili súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu. Súťažiaci mali možnosť použiť pri výzdobe vajíčok rôzne techniky a materiály. Porota zložená zo zamestnancov domova  vybrala tie najkrajšie, či najzaujímavejšie, a víťazov vyhlásila na spoločnej komunite. Sladká odmena však bola pripravená pre všetkých, ktorí sa do súťaže zapojili....

Odpustová slávnosť

Tak ako každý rok, aj tentoraz sme si pripomenuli výročie narodenia a zároveň aj úmrtia sv. Jána z Boha, po ktorom je pomenované naše zariadenie. Po slávnostnej sv. omši a požehnaní novovybudovaného výťahu si všetci hostia mohli pozrieť kultúrny program a výstavu výtvarných prác a výrobkov našich prijímateľov....

Jarný volejbalový turnaj zamestnancov DSS

Domov pre seniorov v Starej Ľubovni zorganizoval ďalší ročník volejbalového turnaja medzi zamestnancami viacerých zariadení sociálnych služieb Prešovského samosprávneho kraja. Tento rok sa nám mimoriadne darilo a skončili sme na krásnom II. mieste.....

Stolnotenisový turnaj

16. februára 2016 sme sa zúčastnili spolu s prijímateľmi iných zariadení IV. ročníka Stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľa CSS Spišský Štvrtok, ktorý sa konal v telocvični Základnej školy v Spišskom Štvrtku. Tento rok sa nám darilo najmä v kategórii „Muži“, v ktorej sme získali aj ocenenie.....

Fašiangová zábava v maskách

Fašiangy – čas radosti, veselosti, zábavy.... tohto hesla sa pridržiavame aj my a práve preto sme si prichystali a obliekli masky a výborne sa zabavili na fašiangovej zábave plnej tanca a spevu....

Kolkársky turnaj

V januári, keď vonku ešte mrzne, a nám sa žiada trošku pohybu, rozhýbeme sa pri obľúbenom kolkárskom turnaji. Hlavná cena pre víťaza nás „núti“ zúčastniť sa a podať čo najlepšie výkony....

Uvítanie nového roka

Každý rok začiatkom januára sa všetci spolu stretneme a spoločne spomíname na uplynulý rok, na všetko, čo sme spolu prežili, čo sa u nás zmenilo, či vynovilo a zároveň si pripomenieme, čo všetko nás čaká v tomto roku....Súťažíme v rôznych vedomostných či športových disciplínach, ale aj v súťažiach zručností a za naše úspechy sme odmenení drobnými darčekmi pri zlosovaní tomboly....

Vianoce

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,

svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve....

Malí koledníci a koncert ZUŠ

V čase adventu k nám vianočnú atmosféru priniesli malí koledníci zo Základnej školy v Spišskom Podhradí, ale aj žiaci Základnej umeleckej školy v Spišskom Podhradí, ktorí nám predviedli svoj talent v speve či hre na hudobný nástroj...

Mikuláš

Začiatkom decembra k nám z ďalekých krajín zavítal sv. Mikuláš v sprievode anjelika, ale aj obávaného čerta, aby nás svojou prítomnosťou a balíčkom sladkostí potešil....

Benefičný koncert „Charitánia“

26. novembra 2015 sme sa zúčastnili benefičného koncertu „Charitánia“, ktorý sa konal v Dome kultúry v Rožňave. Na koncerte sme mali možnosť vidieť mnoho známych účinkujúcich, ako napríklad skupinu Maduar, Detský folklórny súbor Rozmarija, Heľenine oči a ďalších...

Návšteva Spišského divadla

Dňa 23. novembra 2015 sme navštívili Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi, kde sme si so záujmom pozreli divadelné predstavenie „Rysavá jalovica“.  Tento komediálny príbeh plný humoru a smiechu v nás zanechal len tie najlepšie dojmy a už teraz sa všetci spoločne tešíme na ďalšie predstavenia.  

Katarínska diskotéka

Koncom novembra, ešte pred začatím adventného obdobia, sme sa stihli do sýtosti zabaviť a vytancovať sa na moderné aj ľudové piesne počas Katarínskej diskotéky. Počas tanečných prestávok sme sa posilnili koláčom, ktorý sme spoločne piekli deň vopred.

Cirkusové vystúpenie

Možno príde i kúzelník... K nám veru prišiel. V podobe vystúpenia rodiny, ktorá sa venuje cirkusovým číslam, rôznym kúzlam, či iným akrobatickým kúskom.

Večerná retro diskotéka

Teraz na jeseň už začínajú dlhé večere, tak v jeden takýto jesenný večer sme si urobili retro diskotéku v štýle 70-tych rokov. Oboznámili sme sa s hudobným štýlom tohto obdobia a zatancovali sme si na pesničky skupín Boney M, ABBY,...

Krídla túžby

Dňa 15. 10. 2015 sa konalo v Divadle Jonáša Záborského v Prešove slávnostné odovzdávanie ocenení predsedu PSK v sociálnych službách -  Krídla túžby. Členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK rozhodli, že v kategórii poskytovateľ sociálnej služby bude ocenené práve naše zariadenie. Z rúk predsedu PSK p. Petra Chudíka si pani riaditeľka PhDr. Monika Ondrišová prevzala vzácne ocenenie, na ktoré sme veľmi hrdí. Ďakujeme.

Športová olympiáda v SNV

08. 10. 2015 sme sa zúčastnili športovej olympiády, ktorú organizoval DSS „Náš dom“ v Spišskej Novej Vsi. Súťažili sme v rôznych disciplínach, v ktorých sa nám podarilo získať medaily za 2. a 3. miesto.

Deň partnerstva v Domovine Hodkovce

Každý rok v septembri Domovina n. o., Hodkovce organizuje „Deň partnerstva“ spojený so súťažou v netradičných športoch, prehliadkou zariadenia a kultúrnym programom, ktorý si nachystajú tamojší prijímatelia. Tento krát sa nám podarilo získať 5 medailí v rôznych športových disciplínach.

Sv. omša na Mariánskej hore

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sa konala na Mariánskej hore svätá omša za účasti prijímateľov sociálnej služby z rôznych zariadení Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

Spišská petangová liga 6. kolo

Záverečné kolo Spišskej petang ligy sa konalo 23. 09. 2015 v DSS Spišský Štvrtok. Zase sa nám podarilo získať prvé miesto. A celkovo sme obhájili pekné druhé miesto z minulého roku, na čo sme veľmi hrdí.

Výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi a do Markušoviec

Cez leto akoby sa roztrhlo vrece s výletmi. Kto si nemohol dovoliť rekreačný pobyt pri vode, zúčastnil sa výletu do ZOO v Spišskej Novej Vsi a kaštieľa v Markušovciach. Videli sme tu mnoho zaujímavého. V zoologickej záhrade sa nám páčili opice, medvede, tiger, lev a v kaštieli bola super expozícia starého nábytku, aký sme ešte nevideli.

Rekreačný pobyt pri mori

Tak na túto udalosť sme sa tešili asi najviac. Pobyt pri mori, konkrétne Primorsko v Bulharsku. Už sme tu boli, tak sme vedeli do čoho ideme. Cesta bola úmorná, ale samotný pobyt stál za to. Krásne slnečné pieskové pláže, more ešte krajšie, kopa milých ľudí, pohodová atmosféra.

Spišská petangová liga 5. kolo

Po prázdninách pokračovala Spišská petang liga 5. kolom v CSS „Pod Tatrami“ v Batizovciach. My sme trochu pozmenili zostavu a veru oplatilo sa. Podarilo sa nám získať prvé miesto.

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

Začiatkom augusta sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Počasie nám vyšlo perfektné, nálada bola super, zážitkov kopa.

Hudobné dopoludnie

Čo by to bolo leto bez hudby? Zopár zamestnancov sa dalo do kopy a vytvorili kapelu, aby nás potešili rôznymi piesňami a vytvorili program, do ktorého sme sa zapojili aj my.

Pyžamová párty

Cez leto dni  sú dlhé, tak čo robiť počas nich? My sme si urobili pyžamovú párty. Vstup bol len v pyžame. Nechýbala módna prehliadka, strašidelná rozprávka po zotmení, karaoke show či diskotéka.

Večerná opekačka

V horúci letný podvečer sme sa všetci stretli pod naším altánkom, zaspievali si rôzne piesne za sprievodu harmoniky, opiekli si klobásku, vypili pivko. Pozorujúc zapadajúce slnko sme v družnej nálade spolu posedeli až do neskorých večerných hodín.

Výlet na Pieniny

Našu letnú sezónu sme začali týždňovým pobytom na Pieninách, v hoteli Pltník. Okrem výletov do okolia sa tu konal workshop, na ktorom sme prostredníctvom rôznych techník prezentovali našu zručnosť a šikovnosť.

Spišský salaš

Tento rok sme mali možnosť privítať na Spišskom salaši účastníkov už 5.ročníka „Krídel túžby“ a zároveň 15. ročníka „Festivalu kultúrnych činností prijímateľov zariadení sociálnych služieb“ pod záštitou PSK a Združenia sociálneho turizmu. Atmosféra bola neopísateľná, nálada nenapodobiteľná a  mnoho sprievodných atrakcií dotváralo celý ráz tejto akcie.

Juniáles

Aj tento rok sme dostali pozvánku na Juniáles, ktorý sa konal v DSS Spišský Štvrtok. Naši prijímatelia si do programu pripravili tanec na pieseň „Ta ne“ od speváčky Kristína.

Spišská petangová liga 4. kolo

Štvrté kolo sa konalo dňa 24. 06.2015 v „Jeseni života“ vo Veľkej Lomnici. Naši skončili tento krát na štvrtom mieste. Cez prázdniny bude mať liga prestávku a družstvá sa znova stretnú v septembri.

Spišská petangová liga 3. kolo

Dňa  17.6.2015 v Spišskej Novej Vsi sa uskutočnilo tretie kolo druhého ročníka spišskej petanque-ovej ligy v ZPMP DSS „Náš Dom“. Naším prijímateľom sa podarilo obsadiť tretie miesto.

Výtvarná súťaž

12. 06. sa konala vernisáž výtvarných prác s názvom „Poviem to paletou a štetcom“, ktorú organizoval DSS „Náš dom“ zo Spišskej Novej Vsi

Spišská petangová liga 2. kolo

Druhé kolo spišskej petangovej ligy sa konalo 3. 6. 2015 v Domovine, Hodkovce. Našemu družstvu sa po výmene zostavy podarilo získať druhé miesto. Gratulujeme a dúfame, že sa našim bude ďalej dariť. Držíme prsty.

Futbalový turnaj

Začiatkom júna sme sa rozhodli zmerať si sily medzi DSS a ZPB vo futbale. Zorganizovali sme 2. ročník futbalu o putovný pohár riaditeľky DSS. Tento rok sa podarilo vyhrať pohár družstvu ZPB, na čo boli veľmi hrdí. Po zápase sa konali rôzne súťaže, ktorých sa mohol zúčastniť každý , kto mal guráž.

Spišská petangová liga 1. kolo

20.5.2015 sa začal druhý ročník spiškej petanque-ovej ligy. Prvé kolo otvorilo naše zariadenie. Súčasťou bolo aj zahájenie prevádzky nového petangového ihriska, ktoré prvým hodom otvoril tohtoročný usporiadateľ ligy riaditeľ DSS Spišský Štvrtok. Nášmu tímu sa počas tohto kola aj napriek veľkému úsiliu veľmi nedarilo.

Benefičný koncert „ Opri sa o mňa“ v Prešove

V jedno nedeľné popoludnie sme sa zúčastnili benefičného koncertu v Prešove, na ktorom vystúpili Drišľak, PUĽS a rôzné iné menej známe skupiny. Celé podujatie moderoval Paľo Bruchala a účinkujúcim sme odovzdali darček vyrobený v našich dielňach.

Veľkonočné trhy v DSS Volgogradská, Prešov

DSS na Volgogradskej ul. v Prešove nás aj tohto roku pozval na veľkonočné trhy, ktorých sa zúčastňujú aj mnohé iné zariadenia. Každý tu má možnosť prezentovať svoje výrobky, ktoré sa vyrobia v rámci pracovnej a záujmovej činnosti s našími prijímateľmi. Naša ponuka bola rôznorodá a zaujímavá.

Súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu

Počas príprav na sviatky Veľkej noci sme si urobili súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu, ktorej sa zúčastnilo 38 prijímateľov nášho zariadenia. Víťazov sme vyhlásili a ocenili na spoločnej komunite.

Návšteva mestskej knižnice

Pri príležitosti Marca- mesiaca knihy sme navštívili mestkú knižnicu v Spišskom Podhradí, kde sme mali pripravený program. Pracovníčka knižnice nám pripravila literárne pásmo, v ktorom sme sa zoznámili s knižnými novinkami. Taktiež sme vrátili prečítané knihy a vypožičali sme si nové. 

Divadelné predstavenie „ O zlatej rybke“

V jedno marcové dopoludnie sme sa vďaka "Divadlu zo šuflíka" zo Žiliny preniesli do rozprávkovej krajiny, kde sme spolu so zlatou rybkou dali poriadnu priúčku lakomej starene. Predstavenie sa nám páčilo a dúfame, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej rozprávke. 

Odpustová slávnosť

Dňa 07. 03. 2015 sa v kláštornom kostole  konala slávnostná odpustová sv. omša  pri príležitosti  sviatku sv. Jána z Boha. Zúčastnili sa jej predstavitelia katolíckej cirkvi, mesta, prijímatelia a zamestnanci  nášho zariadenia, ale aj široká verejnosť. Po slávnostnej omši vystúpili prijímatelia so svojím programom a hostia mali možnosť urobiť si prehliadku nášho zariadenia

Stolno-tenisový turnaj

Počas jarných prázdnin, tak ako to býva zvykom, sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka stolno-tenisového turnaja v Spišskom Štvrtku. Aj napriek urputným bojom sa nám nepodarilo získať putovný pohár, len medaily. Ale to nič. Na budúci rok ukážeme všetkým.

Karneval

Fašiangy, fašiangy - čas veselosti a zábav... Ani u nás nechýba veselosť a zábava, čo dokazuje aj náš karneval, na ktorý sme sa pripravili ako sa patrí. Nachystali sme si masky od výmyslu sveta a bavili sa, bavili sa a bavili sa...

Kolkársky turnaj

Keďže je vonku také škaredé počasie, tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj. Do súťaže sa zapojil každý, avšak postúpiť mohli len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Zvíťaziť chcel každý, lebo na víťazov čakali ceny.

Novoročné súťaže

Ako na „nový rok“, tak po celý rok. Tak aby aj my sme boli celý rok čulí, plný elánu a energie, tak sme si spravili deň plný hier a súťaží. Mali sme tu možnosť otestovať si naše schopnosti, zručnosti a vedomosti. Na záver nás čakala odmena vo forme bohatej tomboly.

Mikuláš

Hore briežkom, dolu briežkom, zapadajú sane sniežkom. Na nich svätý Mikuláš, pri ňom anjel, z neba stráž. Všetci hľadia do oblôčka, nedočkavé majú očká. Dobrý strýčku Mikuláš, pre všetkých dosť darov máš?“  My sme sa tiež nevedeli dočkať Mikuláša. Naše očká boli tiež zvedavé, čižmy nachystané, básne a piesne naskúšané. A veru oplatilo sa. Pre každého Mikuláš doniesol plnú nádielku.

Spišská petang liga

V mesiacoch október až november prebiehal 1. ročník  Spišskej petangovej ligy, ktorého sme sa zúčastnili spolu s ďalšími šiestimi zariadeniami.  Každé kolo prebiehalo v inom zariadení. Takže prijímatelia mali možnosť stretnúť sa s novým prostredím, novými zaujímavými ľuďmi, získať nové priateľstvá. Po rôznych pozíciách v jednotlivých kolách sa nakoniec našim chlapcom podarilo vybojovať pekné druhé miesto. Teraz nás čaká tvrdý tréning, aby sme v ďalšom ročníku minimálne dokázali obhájiť svoju pozíciu.

Krídla túžby Prešov

Po regionálnej prehliadke Krídel túžby, ktorá sa konala v júni na Spišskom salaši, sme postúpili s naším programom do Prešova. V Divadle Jonáša Záborskeho  sa Darinka Sabanošová a Katka Gočálová predviedli so svojou piesňou „Šednem sebe na lavečku“ a Aranka Miková zase zaspievala pieseň „Halelluja“. 

Návšteva ZOO v Nyiregyháza, Maďarsko

Aj napriek tomu, že tohto roku sa letné počasie nevydarilo, my sme si našli krásny jesenný októbrový deň a rozhodli sa navštíviť ZOO v Maďarsku. A veru  urobili sme dobre. Veru bolo čo obdivovať – vodný svet, zelenú pyramídu s tropickým pralesom, tuleniu show, polárny svet a zvieratá rôzneho druhu.

Návšteva Mariánskej hory

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sme sa zúčastnili svätej omše v bazilike  na Mariánskej hore, ktorú už po niekoľký krát organizoval DSS Spišský Štvrtok za účasti iných zariadení sociálnych služieb.

„Deň partnerstva“ v Domovine, n. o. Hodkovce

Dňa 25. 09. 2014 sme sa zúčastnili súťaže v netradičných športoch, na ktoré nás pozvala Domovina, n. o., Hodkovce. Súťažili sme v disciplínach ako zatĺkanie klincov, pretláčanie rukou, hod polenom či zhadzovanie plechoviek tlakom vody. Vo veľkej konkurencii sme nakoniec vyhrali 5 medailí a pohár pre celkového víťaza v netradičných športoch.

Opekačka v Zariadení podporovaného bývania

Aké by to bolo leto bez poriadnej opekačky? Preto sme si v záhrade podporovaného bývania urobili niekoľkokrát nádherné popoludnie spojené s rôznymi športovými hrami a jazdou na koni. Počas týchto aktivít sa zatiaľ klobásky upiekli a my sme ich zapili poriadnym dúškom dobre chladeného piva. Kiež by leto trvalo dlhšie...

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

Začiatkom augusta sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave, kde okrem kopy zábavy vo vode, plavby loďou, rôznych atrakcií v podobe kolotočov sme si dokonca užili aj "svadobný obrad" so svadobnou hostinou, ktoré zinscenovali zamestnanci a ozvláštnili takto náš pobyt.

Návšteva Spišského hradu

V rámci klimatoterapie a zlepšovania našej fyzickej kondície sme sa vybrali na túru na Spišský hrad, keď sme spojili príjemné s užitočným a oboznámili sme sa s históriou tunajšieho hradu, prezreli si ho, zakúpili nejaké suveníry a občerstvili sa v príjemnom prostredí, ktoré dýcha históriou nášho regiónu. Čiže strávili sme pekný letný prázdninový deň.

Hudobné popoludnie

Počas horúceho letného dňa sme si urobili  hudobné popoludnie, kde sme si zaspievali za sprievodu „kapely“ našich zamestnancov a ukázali svoj hudobný talent.

Juniáles v DSS Spišský Štvrtok

Tak ako každý rok , tak aj tento krát sme privítali začiatok leta juniálesom, kde sme si pripravili program pre všetkých zúčastnených, pri ktorom všetci plakali, samozrejme od smiechu.

4. ročník regionálnej súťaže „Krídla túžby“ a 14. ročník „Festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb“ na Spišskom salaši

27. 06. 2014 sme organizovali ďalší ročník Krídel túžby a Festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb. Po mnohých hodinách príprav, organizácie, nácviku programu a zosúladení aj tých najmenších detailov sme úspešne finišovali naše úsilie, keď sme vo veľmi dobrej konkurencii vyhrali postup do Prešova, kde budeme s programom – pieseň „Halleluja“ v podaní našej prijímateľky Z. Mikovej, reprezentovať zariadenia sociálnych služieb nášho regiónu. Okrem vystúpení jednotlivých zariadení sme zabezpečili  aj bohatý sprievodný program – jazda na koni, maľovanie na tvár, predaj rôznych výrobkov, varenie guľášu, diskotéka,...

Výlet na Pieniny

V máji sme sa zúčastnili 5 dňového výletu na Pieniny. Spolu s ostatnými prijímateľmi iných zariadení sme si prezreli krásy tohto regiónu a tiež sme ukázali, aké rôzne kreatívne techniky poznáme.

Oslava „Dňa matiek“

V máji oslavujeme sviatok dňa matiek. Aj u nás sme si uctili ženu ako matku a pripravili sme si pri tejto príležitosti program, ktorý pozostával z rôznych básni, piesní, tanca a slova. Tiež sme pripravili darčeky, ktorými sme obdarili všetky matky v našom zariadení.

Celodenný výlet do Sp. Novej Vsi a Levoče

30. apríla 2014 sme sa vybrali na výlet do Spišského divadla, kde sme si pozreli divadelné predstavenie „Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkách“, ktoré nás veľmi zaujalo a na ktorom sme sa poriadne nasmiali. Potom sme sa presunuli do Levoče, kde sme si dali obed a navštívili sme výstavu v Múzeu špeciálneho školstva s názvom „Muzikoterapia, autizmus a my“. Oboznámili sme sa s terapeutickými hudobnými nástrojmi, ktoré sa využívajú v liečebnej muzikoterapii.

Veľkonočné trhy v Prešove a v Spišskej Novej Vsi

Výrobky, ktoré vyrobíme v rámci našich pravidelných činností sme boli prezentovať na Veľkonočných výstavných trhoch v DSS Volgogradská v Prešove  a počas Veľkonočných trhoch v Spišskej Novej Vsi v rámci našej remeselnej dielne. Výrobky sa zákazníkom páčili, čo prejavili aj pri ich kúpe.

Maľovanie kraslíc

Blíži sa Veľká noc a my sme si zorganizovali súťaž o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu. Pripravili sme si rôzne techniky zdobenia a samozrejme riadnu chuť do práce. Táto chuť  bola pri vyhodnocovaní najkrajších kraslíc aj patrične odmenená.

Karneval

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia a dievčatá plačú, že sa nevyskáču. Ale ešte na záver fašiangového obdobia sme si urobili  karneval, ako sa patrí a dostatočne sme sa vyšantili.

Novoročné súťaženie

Ako každý rok, tak aj tento sme privítali veselo s dobrou náladou. Urobili sme si súťažné dopoludnie spojené s tombolou, v ktorej sme si mali možnosť vybrať odmenu za naše snaženie sa.

Vianočné posedenia činnostnej terapie a pracovnej terapie

Prišiel koniec roka a čas zrekapitulovať si, čo sme v daný rok urobili. Zhodnotili sme svoju prácu, p. riaditeľka poďakovala osobne každému za to čo robí, a každého odmenila darčekom ako poďakovanie sa za ochotu a iniciatívu pri prácach v ergoterapii.

Slávenie Štedrého dňa

Vianoce - sviatky pokoja a lásky začínajú. Aj my, v našom zariadení, si pripomíname narodenie Ježiša Krista ako chudobného dieťaťa v betlehemskej jaskyni a jeho vstup do dejín ľudstva, ktorému priniesol spásu.

Vianočné trhy v Spišskej Novej Vsi

V dňoch 6. - 9. 12. 2013 sme sa zúčastnili vianočných trhoch v Spišskej Novej Vsi a v Prešove, kde sme mali možnosť prezentovať a súčasne predávať výrobky, ktoré v rámci rôznych terapii spoločne vyrábame 

Mikuláš

Tak ako každý rok, prišiel Mikuláš aj k nám. Veď si to zaslúžime. Celý rok sa snažíme, počúvame Tak prečo by nás obchádzal? Po programe, ktorý sme si prichystali pre Mikuláša, každý dostal od neho poriadnu výslužku.

Benefičný koncert „Charitánia“

Koncom novembra sme dostali pozvánku na benefičný koncert „Charitánia“, ktorý sa konal v Rožňave. Bolo to príjemné popoludnie s hudobne ladenou atmosférou. Vystúpili tu rôzni speváci a hudobné skupiny, ale najviac sa nám páčila speváčka Kristína. Toto vystúpenie bolo jedno z najlepších akcií, ktorých sme sa tohto roku zúčastnili.

Katarínska zábava

27. 11. sme si urobili popoludnie v znamení poslednej zábavy pre blížiacim sa adventom. Samozrejme ako pohostenie sme si napiekli koláče a pripravili dobrú náladu.

360. výročie príchodu Milosrdných bratov do Spišského Podhradia a 60. výročie založenia DSS

20. októbra sme mali veľkú slávnosť v našom zariadení. Bolo pozvaných mnoho hostí, pre ktorých sme pripravili bohatý program. Deň začal slávnostnou sv. omšou v kláštornom kostolíku, nasledovala prehliadka zariadenia, slávnostný obed a po ňom kultúrny program v podaní našich prijímateľov a žiakov ZUŠ v Spišskom Podhradí.

Športová olympiáda v Spišskej Novej Vsi

17. októbra sa konala športová olympiáda v netradičných športoch. Zúčastnilo sa jej 6 prijímateľov nášho zariadenia, ktorí získali 2. miesto v štafete.

Ocenenie Krídla túžby

Prešovský samosprávny kraj 10. októbra po tretíkrát udelil ocenenia Krídla túžby v sociálnych službách. Jednou z ocenených bola aj naša prijímateľka Darinka Sabanošová, ktorá si prevzala cenu v kategórii prijímateľ v zariadení sociálnych služieb. „V našom zariadení je už 28 rokov, je neprehliadnuteľným, usmievavým slniečkom, ktoré vždy vie kto má službu, kto mešká do práce, kedy bude porada, čo treba opraviť, jedálny lístok si pamätá na celý týždeň. V kuchyni sa vie obracať ako hlavná kuchárka a nesmie chýbať ani na jednom kultúrnom či spoločenskom podujatí. Nezištnou pomocou, láskavosťou, dobrotou, úprimnosťou a čistotou srdca si získava srdcia všetkých, pretože je vždy a všade pre každého.“

Rekreačný pobyt prijímateľov v Bulharsku, oblasť Primorsko

Koncom augusta sme sa vybrali poznávať ďaleké kraje. Po dlhej ceste sme zakotvili  až v ďalekom Bulharsku. Okúsili sme vody Čierneho mora, plavili  sme sa na pirátskej lodi, zážitkom tiež bola plavba po riečke Ropotamo, či návšteva starobylého mestečka Sozopol. Pobyt  v tomto prímorskom mestečku bol zážitkom, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Rekreačný pobyt na Zemplínskej Šírave

Aj tento rok sme sa zúčastnili rekreačného pobytu na Zemplínskej Šírave. Tento rok nám počasie prialo, užili sme si tepla, vody a prišli sme pekne opálení.

1. ročník futbalového turnaja medzi prijímateľmi DSS a ZPB

Prázdniny sme začali športovo a to futbalovým turnajom v ktorom sme súťažili o putovný pohár riaditeľky DSS. Táto akcia sa uskutočnila na podnet jedného nášho prijímateľa, ktorému skrsla myšlienka usporiadať futbalový zápas. Okrem športového zážitku sme si odniesli aj plno iných dojmov zo sprievodných akcií.

Festival kultúrnych činností a súťažná prehliadka „Krídla túžby“

28. júna 2013 sa konal už 13. ročník festivalu kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb a 3. ročník súťažnej prehliadky „Krídla túžby“. Okrem bohatého kultúrneho programu, tu bola možnosť aj zajazdiť si na koni, dať si namaľovať  na tvár nejaký obrázok, či kúpiť si nejaký suvenír z dielne prijímateľov.

Jednodňový výlet – „Habakuky“

13. júna sme sa vybrali na výlet do dobšinského rozprávkového sveta „Habakuky“. Prezreli sme si tu rôzne atrakcie, rozprávkové vystúpenie Tri citróny a zabavili sme sa v kreatívnych dielňach.

Účasť na futbalovom turnaji „Seni-cup“

V dňoch 30. – 31. 05. 2013  sme sa zúčastnili na futbalovom turnaji. Reprezentovali nás 6 prijímatelia, ktorí sa statočne držali v silnej konkurencii.

Návšteva otca biskupa

Dňa 20. 05. 2013 navštívil naše zariadenie spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka spolu s ďalšími kňazmi našej diecézy. Stretol sa s našimi prijímateľmi, pozdravil sa s nimi, vypočul si ich starosti a povzbudil ich k ďalšej ceste za vierou. Tiež každému daroval obrázky sv. Cyrila a Metoda.

Maľovanie kraslíc

Počas príprav na sviatky Veľkej noci sme si urobili súťaž o najkrajšiu kraslicu, ktorej sa zúčastnilo 42 prijímateľov nášho zariadenia. Víťazov sme vyhlásili a ocenili na spoločnej komunite.

Vystúpenie speváka Karola Rosenberga

Dňa 18. 4. 2013 prišiel do nášho zariadenia zaspievať spevák Karol Rosenberg, ktorý tu už bol minulý rok v auguste. Známe piesne sme si zaspievali spolu s ním, zatancovali sme si a strávili sme príjemný,  pekný,  slnečný deň.

Stolno-tenisový turnaj v Spišskom Štvrtku

Už po druhý krát sme sa zúčastnili  stolno-tenisového turnaja, ktorý organizuje DSS Spišský Štvrtok. Po náročných „bojoch“ sme nakoniec získali 2. miesto v štvorhre mužov a 2.miesto v dvojhre žien.

Odpustová slávnosť pri príležitosti sviatku sv. Jána z Boha

Dňa 07. 03. 2013 sa v kláštornom kostole  konala slávnostná odpustová sv. omša  pri príležitosti  sviatku sv. Jána z Boha. Zúčastnili sa jej predstavitelia katolíckej cirkvi, mesta, prijímatelia a zamestnanci  nášho zariadenia, ale aj široká verejnosť. Po slávnostnej omši vystúpili prijímatelia so svojím programom a žiaci miestnej ZUŠ.

Fašiangová zábava pracovnej a činnostnej terapie

V čase fašiangových plesov a zábav sme si aj my urobili fašiangové posedenie spojené s tanečnou zábavou. Samozrejme nesmel chýbať stoličkový tanec, tanec s balónmi, či metlový tanec. Na záver boli korunovaní kráľ a kráľovná plesu.

Kolkársky turnaj

Na spestrenie jedného zasneženého dopoludnia sme si vybrali kolkársky turnaj, kde si tí šikovní a aj menej zdatní  vyskúšali hru v kolky. Niektorým sa podarilo pozhadzovať všetky kolky, iní zas to šťastie nemali, ale odmenení boli nakoniec všetci, čo sa zapojili do súťaženia

Zimná Blumiáda na Jahodnej

V dňoch 12. 02. – 14. 02. 2013 sme sa zúčastnili zimnej Blumiády na Jahodnej, kde sme s prijímateľmi z iných zariadení súťažili v rôznych zimných športoch a po večeroch sme mali pripravený bohatý kultúrny program. V tomto prostredí sme strávili príjemné 3 dni a dúfame, že o rok sa tam zase vrátime

Privítanie nového roka 2013 – novoročné súťaže

Nový rok sme privítali veselo, tak ako sa patrí. Súťažili sme v rôznych disciplínach, pri čom sme zažili kopec zábavy. Naša snaha nakoniec bola ocenená cenami v tombole.

Štedrý večer

Na Vianoce, keď svet stíchne, keď nám božie dieťa vdýchne, pokoj, radosť a posilu, dnes v túto svätú chvíľu, aj my zasadneme za štedrovečerný stôl a oslávime príchod božieho dieťaťa.

Mikuláš

Aj k nám prišiel svätý Mikuláš, ktorý si so sebou priniesol kopec sladkostí. Ako odmenu sme mu pripravili program s básňami a piesňami.

Očakávanie Vianoc 2012

Koncom roka tak ako ostatní, aj my sme sa pripravovali na príchod Vianoc. Celé obdobie sa nieslo v duchu pokory, pokoja a lásky k blížnemu.

Posedenie činnostnej a pracovnej terapie

Na jednotlivých posedeniach pri malom občerstvení sme zosumarizovali celý uplynulý rok a zhodnotili našu prácu.

Vianočný koncert ZUŠ v Spišskom Podhradí

Na spestrenie predvianočnej nálady k nám zavítali deti zo ZŠ a ZUŠ v Spišskom Podhradí, ktoré si pre nás pripravili vianočné pásmo skladieb, kolied, vinšov a piesní.

Divadelné predstavenie – „Žabí princ“

V jedno jesenné dopoludnie sme sa vďaka "Divadlu na hojdačke" zo Žiliny preniesli do rozprávkovej krajiny, kde sme spolu s princeznou odkliali princa, ktorého zlá čarodejnica premenila na žabiaka. Predstavenie sa nám páčilo a dúfame, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej rozprávke.

Svätá omša na Mariánskej hore pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie

Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sme sa dňa 14. 09. 2012 zúčastnili svätej omše na pútnickom mieste na Mariánskej hore pri Levoči.

Otvorenie košikárskej dielne

Dňa 05. 09. 2012 vďaka finančnej pomoci od "Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní" sa nám podarilo v areály podporovaného bývania na Štúrovej ulici otvoriť košikársku dielňu. Na slávnostne otvorenie prišli zástupcovia spomínanej cirkvi s tlmočníkom a naši prijímatelia sa okrem iného predviedli so svojím programom a obdarovali ich darčekmi - vlastnými prácami z ergoterapie. Ďakujeme ešte raz.

„Festival kultúrnych činností zariadení sociálnych služieb“ 2012

Aj napriek nepriaznivému počasiu, ktoré vládlo ráno, sa nám podarilo zahájiť ďalší ročník „Festivalu“ na Spišskom salaši, ktorý má už svoju niekoľkoročnú tradíciu. Vystúpili tu prijímatelia pozvaných zariadení sociálnych služieb so svojím programom. Ale mnohí sa prišli len pozrieť na bohatý kultúrny a sprievodný program, ktorý bol zavŕšený vystúpením speváka Karola Rosenberga.

Vystúpenie Karola Rosenberga

Dňa 21. augusta 2012 prišiel do nášho zariadenia spevák Karol Rosenberg, ktorý priniesol so sebou dobrú náladu a hromadu pesničiek, ktoré sme poznali aj my a spolu s ním sme si zaspievali.

Rekreačný pobyt na Zemlínskej Šírave 11. 8. - 18. 8. 2012

Aj tento rok sme boli na rekreačnom pobyte na Zemplínskej Šírave. Ale aj napriek tomu, že nám počasie nevyšlo, náladu nám to nepokazilo. Urobili sme si diskotéku, športové hry, večer sme zašli na kolotoče a najviac sa nám páčila večerná opekačka. Posledné dva dni sa slniečko uľútostilo a predsa sme sa konečne mohli vykúpať a dosýta vyšantiť vo vode.

Opekačka v „Podporovanom bývaní“

7. augusta sme si urobili príjemné popoludnie v záhrade Podporovaného bývania, kde sme si rozložili oheň a piekli sme klobásky. Taktiež sme si vyskúšali jazdu na koni, ktorá sa nám veľmi páčila.

Posedenie v „Dabar“ –e

Na spestrenie horúceho letného dňa sme si boli posedieť a občerstviť sa kávičkou a koláčom v „Dabare“, kde sme si príjemne oddýchli a trochu poklebetili.

Futbalový turnaj SENI CUP 2012

V dňoch 24. – 25. 05. 2012 sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka SENI CUPU, na ktorý sme sa tohto roku poriadne pripravili. Po náročnom tréningu sme nakoniec získali druhé miesto, na ktoré sme so svojimi „coachmi“ hrdí.

Výlet PIENINY - penzión PLTNÍK

V dňoch 13. – 17. 05. 2012 sme sa zúčastnili pobytu v Pieninách v penzióne Pltník. Okrem rôznych výletov a atrakcií ako plavba plťou, návšteva Červeného Kláštora, hradu v Niedzici, Poľsko, sme sa prezentovali aj svojou prácou, konkrétne sme vyrábali rôzne výrobky a zdobili ich servítkovou technikou, alebo sme maľovali hodvábne šatky. Pobyt sa nám páčil a veríme, že si ho o rok zopakujeme.

Výtvarná súťaž „ART – FÓR – UM“

Aj tento rok sme sa zapojili do súťaže „ART-FÓR-UM“, ktorú organizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Spišskej Novej Vsi. 11. mája 2012 sa konala vernisáž a udeľovanie cien víťazom v Galérii umelcov Spiša v Sp. Novej Vsi. Aj my sme si odniesli cenu za tretie miesto.

Veľká noc prichádza, všetci sa radujú, prijímatelia z DSS vajíčka maľujú...

Aj u nás je všetko v plnom prúde na prípravu Veľkej noci. Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na maľované kraslice, ktoré si sami vyzdobíme.

Koncert IMT SMILE

V sobotu 28. 04. 2012 sme sa zúčastnili koncertu skupiny IMT Smile v mestskej športovej hale v Michalovciach 

Veľkonočné výstavné trhy v Prešove

Dňa 28. 03. 2012 sme sa zúčastnili Veľkonočných výstavných trhov v DSS na Volgogradskej ulici v Prešove, kde sme prezentovali naše výrobky, ktoré bolo možné si aj zakúpiť. Najväčší úspech mali ručne tkané koberce z našej textilnej dielne, ale aj rôzne dekorácie s veľkonočnou tématikou.

Odpustová slávnosť 2012

7. marca 2012 o 15,00 hod. sa konala pri príležitosti sviatku sv. Jána z Boha slávnostná odpustová svätá omša, kde sa aj naši prijímatelia aktívne zúčastnili a predniesli svoje prosby. Program potom pokračoval v jedálni zariadenia, kde bolo pripravené kultúrne predstavenie, či už v podaní ZUŠ Spišské Podhradie alebo našich prijímateľov. Celú slávnosť potom ukončila slávnostná večera.

Stolno-tenisový turnaj v Spišskom Štvrtku

28. 02. 2012 sa v Spišskom Štvrtku konal 1. ročník stolno-tenisového turnaja, na ktorom sme sa zúčastnili aj my a zmerali sme si naše sily s ostatnými družstvami. Získali sme tu 2 x 2. miesto a
1 x 3. miesto. Tešíme sa na ďalší ročník.

Valentínska diskotéka

Obdobie fašiang sme si spríjemnili fašiangovou valentínskou zábavou, na ktorú sme si napiekli malé občerstvenie v podobe ovocného koláča. Všade vládla dobrá nálada, zatancovali sme si a takto sme ukončili čas radosti a veselosti.

„Novoročné súťaženie“

Príchod nového  roku 2012 sme privítali „novoročnými“  súťažami, kde sme si zmerali sily
       v dôvtipe pri hádaní hádaniek, v šikovnosti a zručnosti v jednotlivých rôznych súťažiach, ktoré sme si
spolu pripravili. Na záver tejto akcie si každý víťaz odniesol  z tomboly cenu podľa vlastného výberu

„P O D H R A D S K É T A R H Y“

Pri príležitosti „podhradských tarhov“ , ktoré organizovalo mesto Spišské Podhradie v dňoch  16.-17.09.2011 aj náš domov prezentoval a ponúkal naše výrobky z textilnej a stolárskej dielne. Prijímatelia  si s nadšením pozreli aj umelecký program, na ktorom vystúpili rôzne hudobné aj tanečné súbory z okolia i v rámci celého Prešovského kraja.

Opekačka v Zariadení podporovaného bývania

Aj takto spríjemňujeme život našim prijímateľom. Cieľom je, aby sa tu cítili dobre, aby zažívali pravú atmosféru domova.

Mikuláš, svätý Mikuláš.....

Tak ako každý rok, tak aj tento sme sa tešili na príchod svätého Mikuláša. Pripravili sme si pre neho pásmo piesní a básničiek, porozprávali sme mu, ako spolu nažívame v zariadení, čo všetko sme robili počas celého roka a ako sme sa správali. Mikuláš nás pochválil a rozdal nám všetkým sladké darčeky

Deň otvorených dverí na VUC Prešov

Dňa 27. 10. 2011 sme sa zúčastnili celodennej akcie Dňa otvorených dverí, ktorý organizoval VUC Prešov. Akcie sa zúčastnilo 30 prijímateľov, ktorí si pozreli bohatý kultúrny program, rôzne prezentácie, ukážky. Ochutnali rôzne zemiakové špeciality z daného regiónu a na záver  navštívili Vlastivedné múzeum v Prešove.

Koncert „Krídla túžby“ v Prešove

V stredu 21. 09. 2011 sme sa zúčastnili v Divadle Jonáša Záborského v Prešove koncertu bez bariér „Krídla túžby“. Vo foyer divadla  sa vystavovali práce našich prijímateľov, ktoré si každý mohol prezrieť. Počas koncertu sa udeľovali ocenenia  najlepšieho zamestnanca, prijímateľa a zariadenie, kde sme mali aj my nominovanú našu prijímateľku M. O.  a boli sme ocenení za návrh na logo „krídel túžby“. Na záver sme si boli posedieť na káve, kde sme rozobrali svoje dojmy z celého podujatia.

Svätá omša na Mariánskej hore pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie

Dňa  14. 09. 2011 na pozvanie organizátora DSS Spišský Štvrtok pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie sme sa zúčastnili  spolu s ďalšími prijímateľmi zariadení sociálnych služieb na svätej omši na pútnickom mieste na Mariánskej hore pri Levoči.

Remeselné trhy v Spišskej Novej Vsi

26. a 27. 08. 2011 sa v Spišskej Novej Vsi konali „Dni mesta“ , ktorých súčasťou boli aj remeselné trhy, kde sme samozrejme nemohli chýbať. Prezentovali sme tu našu prácu a  prácu našich klientov. Priamo na mieste si okoloidúci mohli pozrieť výrobu ručne maľovaných šatiek a drevených skladačiek pre deti, ktoré  okrem množstva iných vecí z dielne našich klientov  boli na predaj.

Prázdninový pobyt na Zemplínskej Šírave

V dňoch 20. - 27. 08. 2011 sme si boli vychutnať krásy horúceho leta na Zemplínskej Šírave, odkiaľ sme sa vrátili opálení, oddýchnutí a plní krásnych spomienok na nezabudnuteľné dni. Mali sme možnosť kúpať sa v bazéne pri hoteli, kde sme boli ubytovaní alebo priamo v Šírave. Zaujímavú časť dovolenky tvorila plavba loďou, ktorú sme zvládli na jednotku. Už sa tešíme na budúce leto.   

Rozhovor s pamätníčkou p. Alžbetou Kobelákovou o osude rodiny Schustek zo Spišského Podhradia

Dňa 13. 07. 2011 sa konalo stretnutie občanov mesta Spišské Podhradie pri príležitosti spomienok na rodinu Imreho Schusteka – rodáka z tohto mesta, ktorý tu žil pred 2. svetovou vojnou so svojou rodinou a počas tejto vojnovej udalosti bol spolu s rodinou násilne deportovaný do koncentračného tábora v Nemecku. O udalostiach z tohto obdobia bola pozvaná porozprávať  prijímateľka nášho domova p. Alžbeta Kobeláková. 

„Festival kultúrnych činností prijímateľov zariadení sociálnych služieb PSK“ konaný 24. 06. 2011 na Spišskom salaši

Po dvojročnej prestávke sme sa opäť stretli už na 11. ročníku tohto festivalu, na ktorom sa okrem našich prijímateľov predstavili s kultúrnym  programom aj prijímatelia zo 14 zariadení sociálnych služieb  PSK.  Súčasťou bola  aj súťažná prehliadka „Krídla túžby“.  Po ukončení programu na všetkých čakal guláš so sladkosťou a všetko sa zavŕšilo diskotékou.

Spomienky na Taliansko

Už je to za nami, ale spomienky zostávajú. V nedeľu 22. mája nastal dlho očakávaný deň – vyrazili sme na relaxačno-poznávací zájazd smer Taliansko Lignano Sabbiadoro. Týždeň, ktorý sme tam strávili bol plný slnka, mora, radosti, pohody aj šťastia. Pobyt bol spestrený výletom do Guliverlandie a neďalekých Benátok. Tak možno o rok... znova...

Medzinárodná futbalová liga v Haligovciach

V dňoch 19. – 20. 05. 2011 sa obyvatelia nášho domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania zúčastnili  slovenského kola futbalovej ligy handicapovaných ľudí SENI CUP 2011 v Goralskom dvore Haligovciach, organizátorom ktorej bola firma Bella Sk.  Aj keď futbalové výkony našich obyvateľov  nepatrili medzi tie najlepšie, dobrá organizácia podujatia, pestrý program, radosť zo športu i zo stretnutí s priateľmi z iných zariadení a nadviazanie nových známostí,  sa odzrkadlili v dobrej nálade našich športovcov a ďalšej chuti trénovať, aby sme z podobných športových podujatí získali ešte lepšie ocenenia. Z dvojdňového podujatia si naši obyvatelia priniesli veľa zážitkov a pekných spomienok

Svet je náš

Mesiac apríl patril okrem rôznych iných podujatí  aj maľovaniu. Naši obyvatelia predvádzali svoj talent a ocenenie nedalo na seba dlho čakať. Zo zariadenia „Náš dom“, ktoré túto súťaž zorganizovalo a kam boli maľby odoslané, nám došla správa, že p. Darina Sabanošová a p. Milan Taratuta budú 13.05.2011 o 10.00 hod. v Galérii umelcov Spiša v Spišskej  Novej Vsi ocenení za práce, ktorými sa zapojili do výtvarnej súťaže Svet je náš. Srdečne blahoželáme.

Malovanie kraslíc

Aj takto vyzerá u nás čas pred slávením Veľkej noci. Obyvatelia si na tento sviatok pripravujú výzdobu  svojpomocne. Kraslicami si spríjemňujú prostredie a vdychujú tým celému zaradeniu atmosféru prichádzajúcej jari, veľkonočných sviatkov.

Divadelné predstavenie

Vo štvrtok 24. 03. 2011 k nám zavítali herci zo Spišskej Novej Vsi a našich prijímateľov potešili divadelným predstavením Jána Drdu „Zabudnutý čert.

Odpustová slávnosť sv. Jána z Boha

Dňa 7. marca 2011 sa v našom domove konala odpustová  slávnosť sv. Jána z Boha za účasti predstaviteľov katolíckej cirkvi, mesta, prijímateľov a pracovníkov domova i verejnosti. Po slávnostnej svätej omši sa v priestoroch domova predstavili obyvatelia domova kultúrnym programom. Program odpustovej slávnosti pokračoval slávnostnou večerou.

Fašiangový ples prijímateľov nášho domova - 2010

K fašiangovému obdobiu v domove neodlučiteľne patrí fašiangový ples. Zúčastnilo sa ho 40 obyvateľov domova. Konal sa vo vyzdobenej spoločenskej miestnosti a slávnostne prestretom stole.       

 Zúčastnení si na ples obliekli to najkrajšie, čo majú. Ples slávnostne otvorila zástupkyňa riaditeľa Bc. M. Bryndzová.  Počas tanečných prestávok sa zúčastnení mali možnosť prezentovať tým, čo dokážu, aby získali lístok do tomboly. Záver plesu patril vyhláseniu kráľovnej a kráľa plesu na rok 2010.

Fašiangové posedenie

Obyvatelia domova, ktorí sa nezúčastnili fašiangového plesu sa mali možnosť stretnúť na fašiangovom posedení. Možnosť stretnúť sa a porozprávať pri veselej hudbe, prípadne si aj zatancovať neodmietlo 36 obyvateľov. 

Vo vyzdobených priestoroch jedálne sa obyvatelia cítili dobre. Nechýbala dobrá nálada a úsmev na tvárach všetkých. 

Oslava životného jubilea

Oslava 50. narodenín – obyvateľ Šepitka Milan

Odpustová slávnosť sv. Jána z Boha – marec 2010

Odpustová slávnosť sv. Jána z Boha v kláštornom kostole nášho domova sa konala dňa 08. 03.2010 za účasti predstaviteľov katolíckej cirkvi, mesta, prijímateľov a pracovníkov domova i verejnosti. Po slávnostnej svätej omši sa v priestoroch domova predstavili obyvatelia domova kultúrnym programom. Program odpustovej slávnosti pokračoval slávnostnou večerou.

Rekonštrukcia textilnej dielne

Z dôvodu prepadajúcej sa podlahy a premoknutiu uličnej steny bola potrebná rekonštrukcia
textilnej dielne. Tento havarijný stav bol v priebehu mesiacov  november 2009 – marec 2010
odstránený.
Toho času sa pracovnej terapii v textilnej dielni venuje deväť obyvateľov domova. Zapodievajú sa
tkaním kobercov na troch krosnách, strihaním molitanu, šitím vankúšov, vyšívaním obrúskov a pod. Táto práca ich  baví, zažívajú v nej rytmus bežného každodenného života a majú možnosť si formou finančnej odmeny za vykonanú prácu zarobiť.

Súťaž o najkrajšiu kraslicu - 2010

18. 03 2010 sme v DSS zorganizovali súťaž o najkrajšiu kraslicu. Zapojilo sa do nej 41 obyvateľov domova – žien i mužov. Využili rôzne techniky zdobenia – kreslenie, maľovanie, olepovanie, namotávanie vlny, háčkovanie, zdobenie flitrami ...Vyhodnotenie súťaže a vyhlásenie víťazov prebehlo na spoločnej komunite.

Novoročná diskotéka

Nový rok 2010 privítali obyvatelia nášho domova spoločne. V dopoludňajších hodinách si počas „Dňa hier“  zmerali svoju zručnosť a v popoludňajších hodinách  sa zúčastnili novoročnej diskotéky.

Účasť na vystúpení počas „Dňa krivých zrkadiel“

Na pozvanie DSS „Náš dom“ zo Spišskej Novej Vsi sa naši klienti zúčastnili „Dňa krivých zrkadiel“. Naši klienti sa vo vystúpení predviedli rytmickým tancom a básňami.

Výlet do Starej Ľubovne a Litmanovej

Dňa 07. 07. 2009 sa klienti nášho zariadenia zúčastnili jednodňového výletu. V dopoludňajších hodinách sme v Starej Ľubovni navštívili Meštiansky dom. V ňom sme mali možnosť v hrnčiarskej dielni  pozorovať výrobu hlinených nádob, v pivničných priestoroch sme sa oboznámili s nástrojmi a technikou modrotlače, v mincovni si klienti vyrazili vlastné mince. Na záver sme si prezreli nábytok a zariadenie meštianskeho domu z obdobia konca 18. storočia  a zač. 19. storočia.  Popoludní sme zašli do Litmanovej, na miesto zjavenia Panny Márie, kde sme sa zúčastnili sv. omše.

Klienti boli počas výletu spokojní a vrátili sa nie len s novými poznatkami s histórie, ale aj duchovne obohatení.

Účasť na JUNIALESE vo Spišskom Štvrtku

Dňa 18. 06. 2009 sme navštívili DSS Spišský Štvrtok a zúčastnili sa na tradičnom JUNIALESE. Všetci zúčastnení klienti sa predviedli kultúrnym programom.  K dobrej pohode a radosti prispeli súťaže a v závere diskotéka.

Predajná veľkonočná výstava

Aj tento rok sme sa na veľkonočnej výstave v priestoroch DSS na Volgogradskej ulici v Prešove prezentovali výrobkami klientov pracovnej i činnostnej terapie. Ponúkané výrobky si návštevníci výstavy mohli zakúpiť. Okrem výrobkov s veľkonočnou tématikou z rúk klientov pracovnej terapie bol záujem aj o výrobky z textilnej dielne - tkané koberce, vankúše, vyšívané obrúsky a stolárskej dielne - drevené skladačky.

Súťaž o najkrajšiu kraslicu

V predveľkonočnom období okrem zhotovovania výrobkov pripomínajúcich príchod jari tradične organizujeme súťaž o najkrajšiu kraslicu. Zapojilo sa do nej 38 obyvateľov nášho domova - žien i mužov. Techniku zdobenia si vybrali sami. Všetky kraslice boli vystavené a vyhodnotenie súťaže prebehlo na spoločnej komunite.

Odpustová slávnosť sv. Jána z Boha

Odpustová slávnosť sv. Jána z Boha sa konala 09. 03. 2009 a začala sa slávnostnou sv. omšou v kláštornom kostole,  ktorú celebroval ThDr. Ľ. Hromjak. Zúčastnili sa jej Milosrdní bratia z Bratislavy, predstavitelia katolíckej cirkvi, klienti a zamestnanci nášho zariadenia i verejnosti. Po sv. omši pokračovala slávnosť kultúrnym programom, v ktorom vystúpili naši klienti. Program pokračoval slávnostnou večerou.

Súťaž o najkrajšie Valentínske srdce

Na Deň sv. Valentína sa obyvatelia nášho zariadenia zapojili do súťaže o najkrajšie Valentínske srdce. Prvá takáto súťaž v našom zariadení oslovila 52 klientov. Vložili do nej svoje schopnosti, fantáziu, ale aj lásku. Srdce mohli odovzdať aj svojej obľúbenej osobe. Vyhodnotenie celej súťaže, vyhlásenie víťazov prebehlo na spoločnej komunite.

Uvítanie Nového roka 2009 – súťaže, tombola

Nový rok 2009 sme spoločne privítali zábavnou akciou plnou hádaniek a súťaživých hier. Za každú účasť v súťaži dostali klienti lístok do tomboly. Jej zlosovanie prebehlo v popoludňajších hodinách.

Novoročná diskotéka

Novoročná diskotéka bola výnimočná tým, že sa v nej počas tanca mohli klienti zapojiť do rôznych súťaží. Jednou z nich bol balónový tanec...

Účasť na trhoch remesiel v Spišskej Novej Vsi

Trhy sa konali v Spišskej Novej Vsi a naše zariadenie tu prezentovalo činnosť, ale predovšetkým prácu klientov nášho zariadenia. Z textilnej dielne išlo o tkané koberce, ozdobné vankúše, vyšívané obrúsky a obrazy. Zo stolárskej dielne sa na výstave dobre predávali drevené skladačky pre deti.

11. ročník turnaja v zhadzovaní kolkov v rámci domova

Tento rok sa do turnaja zapojilo 53 klientov. Súťažilo sa  v dvoch kategóriách - muži a ženy. Vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien a gratulácie prebehli na najbližšej komunite.

Súťaživé dopoludnie - Deň hier

 Tento deň prežili naši klienti v dobrej nálade a súťaživej atmosfére. Množstvo hier na precvičenie zručností, schopností a overenie ich vedomostí, prilákali našich klientov, ktorí si s chuťou zasúťažili. Odmenou pre nich bol nie len deň plný napätia a zábavy, ale aj sladkosti. 

Koncoročné posedenie klientov činnostnej terapie

Slávnostnú predvianočnú atmosféru umocnilo i posedenie klientov činnostnej terapie, spojené s pohostením, spievaním kolied, vinšovaním...Zúčastnilo sa ho 38 klientov.

Návšteva žiakov zo ZŠ v Spišskom Podhradí

Predvianočné chvíle nám tento rok prišli spestriť žiaci ZŠ v Spišskom Podhradí. Prešli sa po jednotlivých oddeleniach, zavinšovali a zaspievali koledy a našich klientov obdarili vlastnoručne zhotovenými darčekmi.

Vianoce 2008 v domove

Očakávanie a príchod Vianoc majú svoje čaro aj v našom domove. Zamestnanci domova urobili všetko preto, aby boli Vianoce plné pokoja a lásky.

Koncoročné posedenie klientov pracovnej terapie

17.12. 2008 sa klienti, ktorí sa počas roka zapojili do pracovnej terapie zúčastnili koncoročného posedenia. Klientom tu bolo vyslovené poďakovanie za ich celoročné úsilie. Posedenie bolo spojené s pohostením a v závere im boli odovzdané balíčky. Akcie sa zúčastnilo 46 klientov.

Účasť na vystúpení klientov DSS Náš dom zo Spišskej Novej Vsi

10. 12. 2008 klienti DSS Náš dom zo Spišskej Novej Vsi po prvý raz navštívili naše zariadenie. Priniesli so sebou darček v podobe dramatizácie básne Erza Pouda: Balada o dobrom priateľovi.

Oslava sviatku sv. Mikuláša

Konala sa 05. 12. 2008. Svätý Mikuláš spolu s čertom  prechádzali postupne všetkými oddeleniami, kde ho čakali klienti s nacvičeným programom v podobe piesni a básni, za čo ich sv. Mikuláš obdaril sladkou odmenou.

Účasť na predajnej vianočnej výstave v Prešove

Výrobky klientov pracovnej i činnostnej terapie sme mali možnosť prezentovať dňa 04. 12. 2008 na predajnej vianočnej výstave v DSS na Volgogradskej ulici v Prešove. Okrem tkaných kobercov, vankúšov, drevených skladačiek, drevených svietnikov išlo i o množstvo výrobkov z papiera z vianočnou tematikou.

Starostlivosť o hroby milosrdných bratov a zosnulých klientov

Každoročne v mesiaci október  klienti  pomáhajú pri úprave hrobov milosrdných bratov a zosnulých klientov. Upravené hroby sa vyzdobia čečinou a vlastnoručne viazanými kyticami.

Účasť na "Dni bez bariér" v Prešove

Dňa 23. 09. 2008 sa klienti nášho zariadenia zúčastnili 6. ročníka Dňa bez bariér v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Okrem piatich klientov, ktorí sa predviedli cigánskym tancom, celé podujatie sledovalo ďalších 25 klientov i zamestnancov nášho domova.

Tretí ročník športovej olympiády

Dňa 19. 09. 2008 sa štyria naši klienti zúčastnili 3. ročníka športovej olympiády v Spišskej Novej Vsi, ktorú organizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. Klienti súťažili v rôznych športových disciplínach a podarilo sa im získať tri medaily a tak bola radosť so súťaženia, ale i z ocenenia veľká.

Trojdňový výlet klientov- Modrý kameň, Modra, Smolenice, Topoľčianky, Svätý Anton

Trojdňový výlet klientov nášho domova v dňoch 03. – 05. 09. 2008 bol opäť namierený na miesta, ktoré dýchali dávnou históriou. Zúčastnilo sa ho 29 klientov.

Prvý deň sme navštívili Modrý Kameň- Múzeum babkárskych kultúr a hračiek. Tu klientov zaujali rôzne druhy hračiek a bábok z rôznych čias,  nenechali si možnosť popočúvať i vidieť kultúru a život ľudí kedysi na vidieku. 

Druhý deň bol pre klientov opäť veľmi zaujímavý. Navštívili sme Smolenický hrad Vnútri zámku sme si prezreli niekoľko štýlovo upravených salónov a chodieb. Pri prehliadke nádvoria sme si urobili niekoľko fotografií na pamiatku. Na cintoríne v obci Smolenice sme si nenechali ujsť možnosť pozrieť si hrobku majiteľov zámku.

V popoludňajších hodinách sme sa po dobrom obede vybrali do Národnej kultúrnej pamiatky – Topoľčianskeho zámku. Prezreli sme si južné krídlo – múzeum, v ktorom klientov zaujal starý nábytok i keramika.  Zo zámku sme sa presunuli do Národného žrebčína v Topoľčiankach   a prezreli sme si špičkové kone a porovnávali s tými, ktoré pre potreby hipoterapie chováme v našom domove.

Tretí deň sme sa vracali domov. Cestou sme sa zastavili vo Svätom  Antone v múzeu Antol a prezreli si poľovnícku zbierku, sokoliarsku expozíciu, expozíciu dravcov, poľovnícke trofeje. Klientov mimoriadne zaujala expozícia s rôznymi druhmi zvierat prezentovaných formou dermoplastických preparátov.

Do domova  sa klienti vrátili v neskorých večerných hodinách trochu unavení, ale s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

6. 12.: Vítanie sv. Mikuláša

27. 10. Účasť na Dni bez bariér - Prešov

09.: Výlet ťažko postihnutých

08.: Športové hry

31. 08. - 3. 09.: Výlet Viedeň

15. 07.: Posvätenie kaplnky

Festival kultúrnych činností ZSS Prešovského samosprávneho kraja

24. 06.: Festival kultúrnych činností ZSS Prešovského samosprávneho kraja

7- 03.: Odpustová slávnosť

14. 02.: Oslavy sviatku sv. Valentína

Fašiangový ples

2. 02.: Fašiangový ples

Vianočný koncert Základnej umeleckej školy v Spišskom Podhradí v našom domove

Vianočný koncert  Základnej umeleckej školy v Spišskom Podhradí

Mikuláš - 6. december 2004

December: Vítanie Mikuláš

I. Ročník "Dňa bez Bariér" - organizovaný PSK - Divadlo Jonáša Záborského Prešov - október 2004

November - Účasť na I. ročníku "Dňa bez bariér" v Divadle

Jonáša Záborského v Prešove

Festival kultúrnych činností zariadení sociálnych služieb Prešovského samosprávneho kraja - jún 2004

Jún: VI. ročník Festivalu kultúrnych činností DSS PSK

Veľkonočná súťaž v maľovaní kraslíc

Marec: Veľkonočná súťaž

Festival kultúrnych činností DSS PSK 2003

Výlet Bojnice 2003

Festival kultúrnych činností

Festival kultúrnych činností DSS PSK 2003

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.