Spoločenské a kultúrne aktivity

Deň matiek

"Tiki-taki, tili-taki vítame Vás milé mamy.

Noc už prešla biely deň, nakukol nám do okien.

Bije druhá hodina, matiek sviatok začína."

 

Aj my sme si uctili mamy - či už mamy našich klientov, zamestnankyne-mamy, mamy, ktoré nie sú medzi nami. Veď mama je človek, ktorý si zaslúši úctu a našu pozornosť.

 

Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 13. 05. 2019 sme navštívili divadelné predstavenie v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi s názvom "Škriepky na korze" od spisovateľa Carla Goldoniho. Bola to skvelá komédia korenená talianskym temperamentom, kde nebola núdza o  šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť a hlavne o hromadu lásky. Predstavenie sa nám veľmi páčilo a dokonca ani nikto nezaspal, každý to zaujato sledoval.

Maľovanie veľkonočných kraslíc

Veľká noc sa samozrejme nezaobíde bez veľkonočných kraslíc, preto aj my každoročne usporadúvame súťaž v ich maľovaní. Nakoniec tie najzaujímavejšie a najkrajšie kraslice sú odmenené malou drobnosťou.

Benefičný koncert "Opri sa o mňa"

Na pozvanie OZ Milan Štefánik sme sa zúčastnili benefičného koncertu s názvom "Opri sa o mňa" v PKO Čierny orol, Prešov. Zatancovali sme si zumbu, dali sa maľovať na tvár a spievali sme spolu so skupinou Ščamba, spevákom Š. Štecom, S. Tomečkom či L. Adamcom, ktorému sme dokonca aj odovzdali menší darček. Ďakujeme za pekné popoludnie.

Odpustová slávnosť

Odpustová sv. omša v našom kostolíku sa konala za prítomnosti Milosrdných bratov, predstaviteľov ÚPSK, miestnej samosprávy či iných prítomných pozvaných hostí. Po nej nasledoval krátky kultúrny program, ktorý si pripravili pre hostí naši prijímatelia.

Volejbalový turnaj

Dňa 22. 02. 2019 sa konal volejbalový turnaj zamestnancov zariadení sociálnych služieb v Starej Ľubovni. Hoci sme veľmi netrénovali, ale naše kvality nesklamali. Skončili sme na krásnom 3. mieste.

Kolkársky turnaj

Keďže vonku bolo škaredé počasie, tak sme sa rozhodli, že usporiadame kolkársky turnaj, na ktorý sa už každý tešil. Do súťaže sa zapojil skoro každý, avšak postúpiť mohli  len tí lepší a vyhrať len tí najlepší. Veď na víťazov čakali pekné vecné ceny.

Deň plný súťaží

Počas chladných dní nebudeme sa predsa nudiť, tak sme si pripravili deň plný súťaží. Súťažili sme v rôznych netradičných súťažiach, kde sme mali možnosť vyskúšať si svoju zručnosť a šikovnosť. Na záver nás čakala bohatá tombola, kde sme boli ocenení za našu snahu.